Hlavní obsah
Vyrazte do Berlína na nevšední nákupy! Foto: visitBerlin.de/Phillip Koschel

Berlínská kreativní scéna láká na recyklovanou módu

Berlín je bezesporu světovou módní metropolí. Obzvláště na Berlin Fashion Week se sem sjíždějí módní nadšenkyně a nadšenci z celého světa, aby se seznámili s nejnovějšími trendy, navštívili přehlídky světových i designérských značek a inspirovali se pro následné nakupování nových kousků do svých šatníků. To ale zdaleka není vše, co berlínský módní svět nabízí.

Vyrazte do Berlína na nevšední nákupy! Foto: visitBerlin.de/Phillip Koschel
Berlínská kreativní scéna láká na recyklovanou módu

Ekologická móda na Berlin Fashion Week

Letošní Berlin Fashion Week se koná od 28. června do 1. července. Jako obvykle se představí jak světové značky, tak zahraniční designéři a berlínští návrháři. Nebyl by to ale Berlín, kdyby nebyl věnován zvláštní prostor také ekologické módě. Od 28. do 30. června bude v hudebním klubu Berlin Postbahnhof otevřen Greenshowroom, kde se budou prezentovat eko kolekce vybraných designérů. Určitě se objeví také VIP hosté z branže a filmoví herci.

Berlin Fashion Week

Foto: visitBerlin.de/Wolfgang Scholvien

Současná kreativní scéna

Berlín ale nežije módou jen na přelomu června a července. V posledních letech stále více návštěvníků láká alternativní kreativní scéna. Tou v současné době hýbe trend s názvem upcycling. O co vlastně jde? Ze zdánlivě starých a nepotřebných oděvů a jiných materiálů se vyrábí nové kusy oblečení a módní doplňky.

Nakupování v alternativních obchodech je o mnoho zajímavější než v nákupních centrech - když už nenarazíte na recyklovanou módu, určitě objevíte jiné zajímavé obchůdky

Foto: visitBerlin.de/Phillip Koschel

Centrum ekologické módy

Berlín je dnes považován za centrum celosvětové fair-trade a ekologické módy. Největší hustota obchodů s tímto zbožím je v centru Berlína a ve čtvrti Kreuzberg. Na další upcycling butiky lze narazit také v trendy čtvrtích jako Prenzlauer Berg a Neukölln nebo dále od centra v Pankowě a Schönebergu.

Jeden z roztomilých krámků ve čvrti Kreuzberg

Foto: visitBerlin.de/Sarah Lindemann

Vše, na co si vzpomenete

V obchodech s pomyslnou nálepkou upcycling nakoupíte bundy ze starých kabátů, tašky z plachet, co se používají na kamiónech, košile z kravat a mnoho dalších věcí, od designérské módy až po doplňky či dárky z použitých a recyklovaných materiálů.

Tip: Green Fashion Tour po Berlíně
Pro ty, kdo by se chtěli seznámit s alternativní módní scénou Berlína, doporučujeme tzv. „Green Fashion Tours“. Každý pátek se ve dvě hodiny odpoledne vydávají skupinky zájemců o to, poznat Berlín z tak trochu jiné stránky, pod vedením znalců „upcycling designu“ a „zelené módy“ do víru velkoměsta, aby se s tímto fenoménem seznámili blíže. Na kole, veřejnými dopravními prostředky či pěšky zavede průvodce zvídavé turisty do specializovaných butiků i do ateliérů kreativních návrhářů. Nic však nebrání tomu, vydat se objevovat alternativní recyklovanou módu individuálně. Užitečným rádcem může být sekce na stránkách visitBerlin.de věnovaná speciálně tomuto trendu.

Užitečné odkazy

Inspirujte se na www.germany.travel a objevte cíl Vaší příští dovolené či výletu!

Láká Vás dovolená v přírodě? Zkuste vyhledávač Discover your favourite spot na www.germany.travel/enjoy.

Chcete vyrazit na prodloužený víkend do města? Přečtěte si něco o německých metropolích i romantických středověkých městech na www.germany.travel a jistě si vyberete.

Rádi byste se vydali objevovat zajímavé památky? Podívejte se na všechny německé památky UNESCO a vydejte se na cestu časem.

Výběr toho nejlepšího z Německa najdete na seznamu TOP 100 památek a atrakcí, o nichž každý rok hlasují turisté z celého světa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků