Zdá se takový popis až nereálně románově přitažený za vlasy? Návštěva těchto pěti pláží přesvědčí i ty největší skeptiky plážové pohody a klidu. Zvlášť když je lze všechny navštívit během jedné plavby na luxusní lodi Costa Luminosa.

Kailua Beach, USA, Oahu

Ani ne 30 minut od Honolulu se na ostrově Oahu nachází až oči přecházející zářivé tyrkysové vody nádherné pláže Kailua. Na rozdíl od aktivní surfařské „Mekky“ pláže Waikiki, je atmosféra na Kailua více uvolněnější neboli více v opravdovém „havajském“ duchu.

Takhle to vypadá na nejkrásnější pláží ostrova Oahu.

Takhle to vypadá an nejkrásnější pláží ostrova Oahu.

FOTO: bigstock.com

Ale i tak je pláž oblíbeným místem a vhodnou lokalitou pro provozování různorodých vodních sportů. Nedaleko ležících několik malých zelenajících ostrovů například snadno vybízí k jejich prozkoumání a dobrodružné jízdě na kajaku.

TIP: Travnaté plochy a lavice u pláže se dají využít pro nezapomenutelné piknikové odpoledne. Mimochodem, takhle svého času zde kdysi dávno se svou rodinou jedl i současný americký prezident Barrack Obama.

Newport Beach, USA, Kalifornie

Jen dobrá hodina od centra LA vás v prosluněné Kalifornii dělí od příjemných chvil na newportských plážích (Newport Beach je samotný název tohoto přímořského města). Čeká vás zde ten stejný plážový luxus jako v „Městě andělů“, ale s tím benefitem oproti němu, že zde nebudete s ostatními lidmi namačkaní tak vedle sebe.

Newportské pláže hostí kromě lidí i mnoho zajímavých ptačích návštěvníků.

Newportské pláže hostí kromě lidí i mnoho zajímavých ptačích návštěvníků.

FOTO: bigstock.com

TIP: Toužíte po opravdovém gurmánském zážitku? Zamiřte před východem slunce na místní rybí trh (poblíž mola – Dory Fleet Fish Market), kde seženete ty nejlepší kraby, humry, mušle či krevety v široko dalekém okolí.

Maya Beach, Ko Phi Phi

Tuto jen 200 metrovou pláž proslavil známý film „Pláž“ s mladým Leonardem Di Capriem. Ale od té doby stojí v hledáčku každého pro opalování smýšlejícího návštěvníka Thajska.

Nejznámější jeskyně u pláže se jmenuje Viking.

Nejznámější jeskyně u pláže se jmenuje Viking.

FOTO: bigstock.com

A není se po pravdě ani čemu divit. Křišťálově čistá voda, bílý měkký písek a okolní skalní reliéfy fascinují už řadu let. Pláž Maya leží v chráněné zátoce exotického ostrova Ko Phi Phi, který najdete jižně od populárního turistického letoviska Phuket.

TIP: Baví vás kromě „chytání bronzu“ šnorchlování? O vodách na ostrově Ko Phi Phi se říká, že jsou pro to jako stvořené. Kromě toho za vřelé doporučení stojí i návštěva místních jeskyní s průvodcem.

Sunset Beach, Dubaj

Širší a klidnější pláž při pobřeží Perského zálivu v moderní arabské metropoli Dubaji zdaleka jen tak nenajdete. Navíc výhodná poloha pláže nabízí úžasně fotogenická panoramata i díky pestře architektonicky vybudované okolní mrakodrapové hradbě. Parádní místo pro focení.

Takový pohled na Dubaj můžete vidět jen ze Sunset Beach.

Takový pohled na Dubaj můžete vidět jen ze Sunset Beach.

FOTO: bigstock.com

TIP: Jak často můžete vidět tak kouzelné západy slunce u města s nejvyšším mrakodrapem na celé světě? Procházka je zde vskutku snovým zážitkem.

Manly Beach, Sydney

Hřejivý a na dotyk měkký písečný poklad najdete na severu australského města Sydney. O výjimečnosti této pláže s nádhernou stromovou promenádou vypovídá i to, že roku 1964 se zde konalo vůbec první mistrovství světa v surfování.

Není největší v Sydney, ale rozhodně je nejpůvabnější.

Není největší v Sydney, ale rozhodně je nejpůvabnější.

FOTO: bigstock.com

TIP: Grilování na pláží je něco, co se rozhodně neodmítá. Vaše chuťové pohárky budou ještě dlouho potom žasnout nad obratností grilujících kouzelníků z Manly.

Inzertní sdělení: Vydejte se na ojedinělou plavbu vašeho života
 


Plavba kolem půl zeměkoule: 8. div světa!

Magické! Za 99 dní objevíte neuvěřitelné kouzlo 24 světových zemí. Připravte se na to, že uvidíte vše od renesančního ducha Středomoří, rozpálených písků kovbojské Kalifornie, skrytých karibských ostrovů až po exotickou romantiku přední Asie. Celý svět najednou budete mít jako na dlani!

A vaším novým domovem po dobu plavby bude luxusní zaoceánská loď Costa Luminosa z plavební společnosti Costa Cruises s 12 palubami a kapacitou míst přes 2 tisíce osob.

  

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, pro vás tento zájezd vybrala z nabídky luxusních plaveb po celém světě.

Čtěte dále

Přečtěte si také o tom proč lidé opustili Machu Picchu, seznamte se s nejdelší pláží světa a podívejte se na nejkrásnější atoly planety. Přehled všech článků najdete na hlavní straně rubriky.

Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky Exotika a Amerika.

Autor: Pavel Jartym & Tomáš Cikán