Poslední předsvatební odvaz může mít mnoho podob. Nicméně pamatujte, že nic se nemá přehánět – vyprávět by o tom mohli hlavní hrdinové filmu Pařba ve Vegas. My vám nabízíme trochu klidnější aktivity a místa, ze kterých byste to bez problémů měli stihnout k oltáři.

Rozlučka na kubánský způsob - dejte si rum a doutníky

Ideálním místem pro konání předsvatební párty by mohla být Kuba. Vyrábí se zde excelentní rum a světoznámé doutníky – co víc si na pánské rozlučce se svobodou přát než vychutnat si tyhle prvotřídní pochutiny? Vždyť doutníky z rudé Kuby si vychutnávají i američtí prezidenti a mojito z kubánského rumu je v současnosti jedním z nejoblíbenějších koktejlů světa.

Nejen na pláži Varadero, ale i v kubánském vnitrozemí se lze kochat krajinou a sportovně vybít.

Nejen na pláži Varadero, ale i v kubánském vnitrozemí se lze kochat krajinou a sportovně vybít.

FOTO: ESO travel

Ale ještě něčím je Kuba, konkrétně její hlavní město Havana, významná pro konání rozlučky se svobodou. Klubem a barem Tropicana. Ten měl kdysi velké jméno. Na pódiu se střídali špičkoví umělci, na které se jezdili dívat třeba Édith Piaf, Ernest Hemingway nebo herec Marlon Brando, představitel mafiánského bosse ve filmu Kmotr. Dnes klub funguje pod záštitou oficiálních míst a taneční a artistická čísla připomínají spíše vystoupení z pořadu Televarieté, i to ale dotváří zvláštní kouzlo Havany.

A kde se na Kubě ubytovat? Hotely s pěti rudými hvězdami: Nejluxusnější ubytování v socialistických státech 

Trocha adrenalinu ještě před svatbou

Stále častěji chtějí předsvatební párty její účastníci prožít aktivně. Tady je stručný přehled toho, co lze, třeba i s kamarády, dělat bláznivého:

  • Skákat bungee jumping v Macau: Skákání z nejvyšší věže pro tento druh zábavy. Z 233 metrů nad zemí se padá dlouho, dokonce tak dlouho, že se dá nabrat rychlost 200 kilometrů v hodině. Dopravní policie je ale daleko a nemá právo nikoho za překročení limitu pokutovat.
  • Stát se pilotem formule 1 v Bangkoku: Thajské hlavní město nabízí jedinečnou možnost zažít ve formulové autoškole pocity jezdce pekelně rychlého stroje pod dohledem zkušených instruktorů. Angažmá u Ferrari se ale hned po dokončení kurzu očekávat nedá.
  • Lyžovat s jaky v Indii: Nepochopili jsme přesně, jak tato podivná zábava v lyžařském středisku Manali funguje, každopádně se lyžař na kopci zahákne za lano, na jehož konci je jak, který se rozběhne dolů, a lyžař jakýmsi způsobem používá oříšky, aby zvíře donutil uhánět dál.

Pařba ve Vegas... nebo na Mayské riviéře

Když se z Kuby přesuneme o kousek na západ do Mexika, najdeme hned několik míst vhodných pro akci, při níž se lze rozloučit se svobodou se vší parádou. Například Mayská riviéra. Cancún je místo, kde se dá dovádět s kamarády na vodních lyžích nebo při mnoha dalších vodních sportech. To vše mezi palmami v kulise nádherné přírody a se sklenicí indiánské pálenky. Při vyslovení jmen některých z nich si možná zlomíte jazyk, ale může chutnat docela zajímavě, třeba z Peru dovážené Pisco.

V Mexiku si můžete připít i něčím zvláštním: Nejzvláštnější nápoje světa: V Thajsku pijí netopýří krev, v Japonsku prasečí placentu 

Na snímku z mexické pláže vidímeve vodě rodinu s dítětem, své místo si tu ale najdou i svobodní na pánské jízdě.

Na snímku z mexické pláže vidíme ve vodě rodinu s dítětem, své místo si tu ale najdou i svobodní při pánské jízdě.

FOTO: archiv autora

Ještě zábavnější „bachelor párty“, jak říkají Američané, se dá prožít v hlavním městě hazardu a mnoha jiných neřestí, v Las Vegas. Za velkou louží je to pro konání pánských rozluček velmi populární lokalita, vždyť zde vystupují nejslavnější umělci světa a město prakticky nespí. Je totiž přecpáno věhlasnými nočními podniky a hotely s gigantickými sály s večerním programem jako Luxor (s obrovskou pyramidou před budovou), Paris (se zmenšenou kopií Eiffelovy věže) nebo Caesar’s Palace (s monumentálními antickými kulisami).

V hotelech v Las Vegas najdeme leccos, v Caesars Palace třeba nákupní centrum.

V hotelech v Las Vegas najdeme leccos, v Caesars Palace třeba nákupní centrum.

FOTO: ESO travel

Kdo ale nechce sedět za hracím stolem nebo v baru, ten může vyrazit do Střední Ameriky do Belize, státu silně ovlivněného koloniální historií. Mají tu všude vše britské, takže rozlučka se dá zahájit s whisky o páté, ale neskončí ve věznici Jejího Veličenstva, neboť ta už slouží jako muzeum. Ze všech hříchů divoké noci se pak rozverná společnost může vyzpovídat v jediném anglikánském kostele mimo území Velké Británie. Hlavní lákadlo Belize ale představují ohromné korálové útesy nedaleko pobřeží. Jsou plné barev, rozmanitých rostlin a živočichů v čele s obrovitánskými želvami.

Kde se dá strávit čas trochu lechtivějšími „aktivitami“?

Za rozlučkou do Brazílie, na plážích tu mají nej holky

Ameriku neopouštíme, jen se znovu přesuneme o kousek na jih. Když se řekne pánská jízda, vybavíte si možná rozverný program plný barev, spoře oděných dam, no a nějaký ten alkohol v pokud možno co nejfantastičtějším prostředí. To všechno představuje Brazílie, především její největší město Rio de Janeiro.

Pozor na to, aby po příliš divoké rozlučce opravdu proběhla svatba.

FOTO: ESO travel

Rej barev a krásných dam, které na metráži materiálu svých kostýmů často dost šetří, přichází na přelomu února a března v době karnevalů. Doprovodný program bývá velmi bohatý, dá se zajít třeba na operu, to ale není pro rozlučku to pravé ořechové. Bohatě stačí vlnit se s exotickými tanečnicemi, navštěvovat koncerty pouličních kapel a objevovat bary s karnevalovým programem.

V Riu stojí i jedna z největších soch na světě: Podívejte se na osm obřích slavných soch: Ta nejošklivější stojí v Kalifornii

Ženy se často loučí v Praze... a v Indii!

I příslušnice něžného pohlaví mají rády netradiční párty. Průvodce Lonely Planet před časem sestavil žebříček nejvhodnějších míst pro dámskou rozlučku se svobodou a významné místo v něm zaujímají malebné uličky Prahy. Z exotičtějších míst si podobně dobře vede indická pláž Goa, jeden z turistických hitů poslední doby.

Dámy by na pláže Goa měly vyjet především proto, že indické pláže donedávna nepatřily mezi nejvyhledávanější lokality, takže jde o poměrně netradiční záležitost, především je zde ale vynikající horké podnebí, luxusní zázemí a dobré podmínky pro plážové sporty.

Inzertní sdělení: Vydejte se na dovolenou na poslední chvíli!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky last minute zájezdů.


FOTO: ESO travel

Pařba v Bangkoku!

Užijte si dva týdny na thajských plážích! Vezmeme vás do Bangkoku, kde poznáte všechny zajímavosti, a pak se vydáme na pláže Phuketu, kde vás čeká božský relax!

Vydejte se (nejen) do Vegas!

Poznejte všechny taháky amerického západu. Včetně Las Vegas a jeho kasin. Vezmeme vás i do Grand Canyonu nebo do Údolí smrti! Podívejte se na program!FOTO: ESO travel

Eurovíkend v Madridu!

Užijte si tři noci v metropoli Španělska! Výborná kuchyně, fotbal, skvělé bary a bohatý noční život. A k tomu krásné památky. V červnu s last minute slevou!

Čtěte dále:

Přečtěte si také o Češích v Chicagu, o sopečném miminku nebo o nejkrásnějších vyhlídkách. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Jan Švestka & Tomáš Cikán