Někde trvá vyřízení několik týdnů, stojí nemalé peníze a pak vás ještě čeká kolečko po českých úřadech. V takovém Las Vegas vám ale na vyřízení svatby stačí patnáct minut a v přepočtu jen zhruba tři sta korun v kapse.

Romantická, bláznivá, rychlá, luxusní, na pláži, v hotelu nebo pod vodou, ale vždycky nezapomenutelná – svatba.

Řekněte si ano na luxusních Maledivách

Maledivy jsou jednou z nejluxusnějších destinací planety. Místní resort Conrad Maldives Rangari Island získal dvakrát po sobě ocenění pro nejlepší místo na dovolenou na naší planetě. Pět hvězdiček tady k vyjádření luxusu nestačí, a tak si resort píše k názvu ještě jednu, šestou.

Svatební cesta může začít pár minut po obřadu. Svatba v zahraničí má svoje nesporné výhody.

Svatební cesta může začít pár minut po obřadu. Svatba v zahraničí má svoje nesporné výhody.

FOTO: ESO travel

Ano si na Maledivách řekli i hokejista Patrik Eliáš s Petrou Volákovou. Bosí na pláži, jen v lehkém bílém plážovém oblečení. Ostatně pláž je tady asi nejoblíbenější místo sňatku. „Druhé místo si drží hotelové zahrady,“ doplňuje delegátka.

Svatba v neoprénu

Říci si ano v plavkách, popřípadě v neoprénu – dnes už je možné všechno a snoubenců, kteří se vezmou pod vodou a ano si jen naznačí gestem nebo ukážou na kartičce, je stále víc. Na Maledivách je oddá potápěčský instruktor. V Japonsku mají speciální obřadní síň pro potápěče a v Nové Kalifornii se nenamočíte – sedíte totiž pod hladinou v prosklené bublině.

Jen pozor na to, že sňatek, který tady člověk uzavírá, je pouze symbolický a manželství nemá po návratu do Česka právní váhu. Musí se zlegalizovat a jedinou matrikou, která má tuto pravomoc, je matrika v Brně.

Atol Ari patří k nejluxusnějším místům planety.

Atol Ari patří k nejluxusnějším místům planety.

FOTO: ESO travel

Papírování nicméně za tento zážitek určitě stojí. Čerství novomanželé tady mohou strávit následné líbánky třeba ve vodním bungalovu s prosklenou podlahou a s možností vyrazit si na večeři do unikátního podmořského restaurantu. Šestnáct stop pod hladinou moře, ve společnosti tropických ryb, které od strávníků dělí jen pár milimetrů silné sklo – večeře tady je zážitek na celý život.

Mimochodem – o následných líbánkách i na dalších maledivských ostrůvcích si můžete přečíst ve článku Absolutní luxus a soukromí – to jsou líbánky na maledivských ostrovech Baa a Raa

Svatba v Las Vegas – zn.: Levně a rychle

Ve městě hříchu a hazardu si každý rok řekne ano asi 160 tisíc párů. Těžko říct, kolik z nich do toho praští v podnapilém stavu a druhý den svého činu trpce lituje. Vzít se v Las Vegas je totiž otázka několika málo minut.

Las Vegas je město hříchu… a také extra rychlých svateb.

Las Vegas je město hříchu… a také extra rychlých svateb.

FOTO: archiv autora

„Oddací list vám vystaví místní soud za pětapadesát dolarů a kaple, kde vás oddají, jsou tady na každém rohu,“ přibližuje svatební atmosféru uprostřed Nevadské pouště turista, který tady strávil několik dní. Svatby jsou ve Vegas byznys jako každý jiný – za poplatek vám tady půjčí přímo před obřadní síní šaty, květinu, a dokonce i svědky.

Aby to nebylo příbuzným na druhém konci světa líto, je možné za další poplatek zajistit i přímý přenos na internetu. Vrcholem svatebního šílenství v Las Vegas je prý tradičně svátek sv. Valentýna – to v některých kapličkách stihnou oddat i šest párů do hodiny. A pozor! Na rozdíl od Malediv je svatba v Las Vegas českými úřady bez problémů uznána.

Ve Spojených státech leží i ostrov Kauai: Podle mnohých nejkrásnější místo světa. A to tu prší každý den 

Romantika na Tahiti – vezměte se na „ostrově srdce”

Vesnička Tiki Village, polynéský chrám nazývaný marae, kmenový náčelník, všude květiny, z nich uvité věnce a budoucí manželé připlouvající na lodi – ona v převleku princezny, on za polynéského válečníka. Tak nějak vypadá svatba na ostrově Tahiti, kterému se díky jeho romantickému rázu přezdívá „ostrov srdce“.

Na Tahiti si užijete maximum soukromí a sami sebe. Snídani vám přivezou až do vodního bungalovu na vahadlovém člunu.

Na Tahiti si užijete maximum soukromí a sami sebe. Snídani vám přivezou až do vodního bungalovu na vahadlovém člunu.

FOTO: ESO travel

Kam za romantikou?

Snoubenci nakonec vystoupí na břeh, kde jim náčelník sdělí jejich nová polynéská jména, omyje jim ruce kokosovým mlékem a nakonec je oddá… opět ale pouze symbolicky. „Pokud by měl být svazek právně platný, bylo by potřeba ho ještě uzavřít na úřadě a předtím pobývat na území Francouzské Polynésie minimálně měsíc,“ poznamenává k tomu úřednice.

Mauritius – svatba tady je právně v pořádku, její zařízení ale pár týdnů trvá.

Mauritius – svatba tady je právně v pořádku, její zařízení ale pár týdnů trvá.

FOTO: archiv autora

Výčet destinací oblíbených mezi Čechy by mohl uzavřít Mauritius. Místní svatební obřad české úřady uznávají. Svatba tady se ale musí plánovat s velikým předstihem, o Mauritius je totiž nemalý zájem. Odpovídají tomu i ceny. Na druhou stranu – kdo může říct, že si ano řekl na místě, které Mark Twain označil za otce ráje.

A co vy? Absolvovali jste svatbu v zahraničí? Inspirujte ostatní čtenáře a napište dole do diskuse pod článkem, kde to bylo.

A ještě předtím, než si řeknete ano, je potřeba pořádně si užít: Nejlepší místa pro rozlučku se svobodou: Kam si jezdí pánové vyhodit z kopýtka

Inzertní sdělení: Tipy na zájezdy za exotikou a poznáním

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky pobytových zájezdů:

Vydejte se na Mauritius!

Užijte si dovolenou snů na ostrově, který patří k nejoblíbenějším svatebním lokalitám na planetě! Romantika, krásné pláže a dokonalý servis! Utečte sem před zimou!

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Luxus na Maledivách!

Tyrkysové moře, vodní bungalovy, podmořské restaurace a k tomu luxusní zázemí pětihvězdičkových resortů. Užijte si dovolenou v ráji! Volné jsou stále i silvestrovské pobyty!

Romantika v Keni? Ano!

Pozor! Jestli chcete stihnout romantickou dovolenou pod africkým sluncem ještě v tomto roce, pak ji bez problémů stíháte! Volné jsou ještě silvestrovské termíny za skvělé ceny!

FOTO: ESO travel

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán