K mnoha přírodním krásám, které dělají z Havaje jedno z nejoblíbenějších dovolenkových letovisek světa, přibyla nedávno další atrakce. Společnost Disney tu postavila obrovský hotelový komplex, jehož jednotlivé části silně připomínají scenérie z kreslených pohádek.

Tvůrci tohoto luxusního resortu se navíc snažili do nové stavby zakomponovat i havajskou historii a tradice, takže tu můžete nechat svoje děti poslouchat přednášku Mickey Mouse o Havaji.

Kačer Donald učí historii

Že tato podivná symbióza hraničí s kýčem, je jasné – kačer Donald učí historii, umělá sopka v bazénu tryská vodu a všichni se usmívají v zapadajícím slunci. I tak si ale Disney resort své návštěvníky najde – ještě před otevřením se začaly hrnout tisíce rezervací.

Je tu koneckonců o zábavu vás i vašich dětí dokonale postaráno. Vykoupat se můžete v několika bazénech nebo třeba v lagunách se slanou vodou, k dispozici je množství spa a wellness služeb, každý den je tu organizováno velké množství akcí a kurzů pro děti.

Ohromný hotel, zářící v zálivu ostrova Oahu v oblasti Ko Olina, nabízí k dispozici 460 vil, 359 hotelových pokojů, 4 restaurace a spoustu dalších, komfortně vybavených zón. Ceny ubytování začínají na zhruba 8000 korunách za noc pro dvě osoby. Za lepší výhled se platí. Aby ne – celá tahle legrace vyšla společnost Disney na asi 800 milionů dolarů. Další zajímavosti o Havaji najdete v článku Na Havaji se můžete slunit na Waikiki nebo létat vrtulníkem nad sopkami.

Až se nabažíte kreslených postaviček, zkuste slavnou pláž Waikiki a Pearl Harbor

Havajské ostrovy jsou sopečného původu a dodnes tu také najdete činné sopky v nádherné sopečné krajině. Rozeklané lávové pobřeží, vysoké, kuželovité hory, porostlé zelenou trávou a průzračné moře byly navíc svědky mnoha dějinných zvratů.

Silnou atmosféru má proto třeba přístav Pearl Harbor, kde roku 1941 začala nová etapa 2. světové války, úplně jinak na vás ale zapůsobí moderní Waikiki s vysokými mrakodrapy, odrážejícími se v azurové laguně.

Další články o Havaji, Spojených státech a jiných zajímavých ostrovech

Samotný ostrov Oahu je nejlidnatějším z celého souostroví Havaje, ale to mu nic neubírá na jeho panenské kráse – natáčel se tu např. seriál Ztraceni. Přitom hlavní město Honolulu, které leží na jihovýchodě ostrova a v němž se narodil americký prezident Obama, je moderní přístavní metropolí.

Na Oahu můžete ještě navštívit buddhistický klášter Biodo Temple, podívat se na ananasovou plantáž anebo vylézt na kráter Diamond Head.

Inzertní sdělení: Tipy na zájezdy na Havaj a do Karibiku

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky pobytových zájezdů:

Velký okruh Havajskými ostrovy

Příležitost pro cestovatele, kteří touží po odpočinku na tichomořských plážích a zároveň poznání exotické přírody čtyř havajských ostrovů.

Havaj - pobyty

Nekonečné pláže, privátní zátoky, surfování, místa proslavená seriálem Ztraceni. Jednoduché hotýlky i ty nejluxusnější resorty - to je pobyt na Havaji.

Dominikánská republika

Vydejte se na pravou karibskou dovolenou. Luxusní Punta Cana, scénické Samaná nebo Juan Dolio. Dominikána je i Mekkou golfu!

Autor: Viola Kratochvílová & ESO travel