Hlavní obsah
Úroveň života v newyorském Bronxu se v současnosti zvyšuje. Alespoň podle místních obyvatel Foto: Profimedia.cz

Zvrácené živobytí: Túry do ghetta v Bronxu

Společnost Real Bronx Tours lákala evropské turisty na prohlídku temné části New Yorku. To, jakým způsobem průvodce na těchto výpravách Bronx popisoval, pobouřilo zdejší obyvatele. Chystají protikampaň.

Úroveň života v newyorském Bronxu se v současnosti zvyšuje. Alespoň podle místních obyvatel Foto: Profimedia.cz
Zvrácené živobytí: Túry do ghetta v Bronxu

Bronx v americkém New Yorku má za sebou velmi temnou minulost. V druhé polovině minulého století byl centrem kriminálních živlů a pohybovat se tu nebylo vůbec bezpečné. Z toho se rozhodla profitovat společnost Real Bronx Tours, která nabízela turistům údajně skutečný pohled na tuto část New Yorku z bezpečné vzdálenosti. Bronx označovala jako ghetto.

Bronx není jenom špatný

Za cenu 45 dolarů (přibližně 910 korun) jezdily třikrát týdně skupiny především evropských turistů do Bronxu a poslouchaly příběh o newyorském ghettu proslulém drogami a vysokou kriminalitou. To rozčílilo zdejší obyvatele. Brání se tím, že Bronx už není tím, čím býval, že není žádným zločineckým doupětem. Kvůli obraně svého domova volali a psali do společnosti Real Bronx Tours. Tam nikdo nereagoval. Od čtvrtka navíc přestaly fungovat webové stránky firmy.

Místní se ale nevzdávají a plánují spustit protikampaň, která ukáže Bronx v pravém světle. Odrážejí se rovnou od světlých momentů v jinak podmračené historii této městské části. Aktivisté připomínají, že v Bronxu vyrůstali i významné americké osobnosti jako ministr zahraničních věcí Colin Powell nebo soudkyně Nejvyššího soudu USA Sonia Sotomayorová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků