Hlavní obsah
Zámecký komplex Bezno tvoří třípatrová hlavní budova, ke které se připojují dvě křídla. Foto: Radek Petrášek, ČTK

Zámek v Bezně je na prodej. Ale není o něj zájem

Barokní zámek Bezno poblíž Mladé Boleslavi je na prodej. V elektronické aukci, která se konala v úterý, o něj však nikdo neměl zájem.

Zámecký komplex Bezno tvoří třípatrová hlavní budova, ke které se připojují dvě křídla. Foto: Radek Petrášek, ČTK
Zámek v Bezně je na prodej. Ale není o něj zájem

Vyvolávací cena byla stanovena na 33 milionů korun, nikdo ale podle informací webu, kde se aukce konala, nedal ani nejnižší nabídku.

Zámecký komplex bezenského zámku tvoří třípatrová hlavní budova, ke které se po stranách připojují dvě dvoupatrová křídla. Budova zámku je obklopena zámeckou zahradou, celková plocha pozemků je zhruba 41 tisíc metrů čtverečních. V areálu je i hospodářský dvůr s pozdně renesančním špýcharem, bytový dům se sedmi byty, dva barokní obytné přízemní domky, konírna, kravín, kovářská dílna, budova, kde byla provozována zámecká vinárna, a ubytovací objekt.

Výstavba hlavní budovy byla zahájena roku 1742 v místech původní tvrze stavbou nového zámku s přilehlou zahradou. Původní tvrz byla zbořena, dochovalo se pouze klenuté sklepení s pilíři pod hlavní budovou dnešní zámecké stavby. Dodatečně kolem roku 1770 byla přistavěna nižší, zakřivená boční křídla. Zámek byl v roce 1817 zasažen požárem, poté byl ve stejné dispozici opět obnoven.

V loňském roce se ve Středočeském kraji prodal například zámek v Načeradci na Benešovsku, prodával ho Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Svého nového majitele si zámek našel až v deváté dražbě, zaplatil za něj 12 milionů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků