Hlavní obsah
Pláž v Dubaji Foto: Profimedia.cz

Zájem Čechů o Spojené arabské emiráty prudce vzrostl

Letošním hitem exotických zájezdů jsou Spojené arabské emiráty (SAE). Za zimní sezónu tam podle odhadu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur zamířilo na dovolenou přes 40 000 českých turistů, což je meziročně o 30 procent více. Za nárůstem zájmu je zrušení vízové povinnosti v loňském roce, navýšení počtu leteckých spojení a pokles cen letenek. Vyplývá to z ankety ČTK mezi cestovními kancelářemi a agenturami.

Pláž v Dubaji Foto: Profimedia.cz
Zájem Čechů o Spojené arabské emiráty prudce vzrostl

„Registrujeme meziroční nárůst prodejů do této země o 56 procent a dobré prodeje do jarních a letních měsíců naznačují, že růst bude pokračovat. Meziročně také výrazně klesla cena průměrné dovolené v SAE o 15 procent," uvedl mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Osúch.

Vízová povinnost pro Čechy do Spojených arabských emirátů skončila loni v březnu. „Jako zásadní důvod nárůstu zájmu o pobyty v SAE vidíme zvýšení leteckých spojení z Prahy do SAE od loňského roku, ze zhruba 10 linek týdně na 15, a zavedení nízkonákladových spojů Praha–Dubaj operovaných leteckou společností Fly Dubai," uvedla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kateřina Petříčková.

Levnější letenky využívají ve své nabídce i cestovní kanceláře, které ve srovnání s předchozími roky nabízejí zájezdy do SAE za nižší ceny. Dříve byly podle Petříčkové Spojené arabské emiráty považovány za luxusní destinaci, nyní se stávají alternativou k Egyptu.

Podle asociace se počet prodaných zájezdů do SAE zvýšil meziročně o 15 procent. V případě individuálních turistů pak o 30 procent.

„O zájezdy do Spojených arabských emirátů také zaznamenáváme vyšší zájem. Je způsobený několika faktory, které se sešly v jednu dobu. Spojené arabské emiráty si dlouhodobě budují pověst kvalitní, bezpečné a celoroční dovolenkové destinace. Navíc jsou nyní cenově dostupnější díky většímu množství leteckých spojů a zrušení vízové povinnosti,” uvedl pro Novinky marketingový ředitel CK Exim Tours Stanislav Zíma.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků