Hlavní obsah
Letiště Leoše Janáčka v Mošnově Foto: Pavel Karban, Právo

Z ostravského letiště se bude létat do Dubaje

Z mošnovského Letiště Leoše Janáčka Ostrava budou mít cestující přímé spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Pravidelná letecká linka odstartuje 23. září a spojení budou provozovat aerolinky SmartWings, jak informovala mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.

Letiště Leoše Janáčka v Mošnově Foto: Pavel Karban, Právo
Z ostravského letiště se bude létat do Dubaje

Letecké spojení Ostravy s Dubají bude dvakrát týdně, a to každé úterý a pátek, na lince budou létat letadla Boeing 737. „Dubaj byla dlouhodobě plánovanou destinací a letecké spojení do této exotické lokality bylo jedním z nejžádanějších ze strany cestujících. Nadále trvá naše aktivita směrem k leteckým dopravcům s cílem rozšiřování portfolia nalétávaných destinací z Ostravy," uvedl generální ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Pavel Schneider.

Podle hlavního manažera SmartWings Radka Müllera je odlet z Ostravy plánován na 10:00 a přílet do Dubaje v 17:45. V opačném směru bude letadlo odlétat v 18:45 a na mošnovském letišti by mělo přistávat ve 23:05. Podle Müllera poptávka po Spojených arabských emirátech stále roste a společnost do Dubaje devátým rokem denně létá i z Prahy.

Rozvoj letiště prioritou kraje

Hejtman Miroslav Novák se domnívá, že by nová linka mohla oslovit nejen podnikatele, ale i turisty. Rozvoj letiště kraj považuje za prioritu. Cestující mohou z mošnovského letiště celoročně využít také pravidelné přímé letecké spojení do Londýna a Düsseldorfu. V letních měsících se nabídka letiště výrazně rozšiřuje o charterové lety.

Moravskoslezský kraj, kterému letiště patří, nyní usiluje i o zavedení pravidelných linek do hlavních měst Finska a Nizozemska. „Potřebujeme letecké spojení do těchto regionů. Jejich hospodářství je orientováno přesně na ta odvětví, která jsou stěžejní pro další ekonomický rozvoj Moravskoslezského kraje. Jde především o IT technologie a služby, logistiku a lehké strojírenství," uvedl Novák.

Připomněl, že Amsterodam je navíc mezinárodním dopravním uzlem a výrazně by se tak zlepšila i dopravní dostupnost regionu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků