Hlavní obsah
Oblíbenou atrakcí je pěší túra od Ledovce k vínu. Foto: Tom Lamm/Steiermark Tourismus

Víno nebo túry. Ve Štýrsku si lze dovolenou přizpůsobit

Rakouské Štýrsko je pro své alpské vrcholy vyhledávanou zimní destinací. Tato spolková země ovšem nabízí vyžití všem návštěvníkům i v druhé půlce roku. Loňská letní sezóna navíc patřila mezi ty nejsilnější vůbec. Letos mohou dovolenkáři dobít ztracenou energii přesně podle svého gusta - v termálních pramenech, na horách nebo u sklenky dobrého vína.

Oblíbenou atrakcí je pěší túra od Ledovce k vínu. Foto: Tom Lamm/Steiermark Tourismus
Víno nebo túry. Ve Štýrsku si lze dovolenou přizpůsobit

Novinkou letošní letní sezóny je vyhledávač Zelená energie Štýrska, kde si mohou zájemci personalizovat dovolenou přesně podle sebe. Na výběr je ze tří prostředí — termálních lázní, hor, luk a jezer nebo vinic a zahrad. Posléze si stačí zvolit konkrétní aktivity, které chtějí turisté dělat, navíc pod dohledem zkušených průvodců či instruktorů. Spektrum nabídek je široké, vybrat si lze například z osmidenní duchovní pouti, cesty k silovým či energetickým místům nebo pobytu mezi vinicemi s degustací i lekcemi jógy.

Túry přes hory, louky a kolem jezer, jsou jednou z nabídek Zelené energie Štýrska.

Foto: Tom Lamm/Steiermark Tourismus

Na své si ovšem přijdou i ti, kteří preferují dovolenou spíše po vlastní ose než v rámci připravených balíčků. Štýrsko je rájem pěší turistiky, cykloturistiky, ale například i vodních sportů, třeba raftingu či kanoistiky. Čím dál větší zájem je také o lezení na via ferratách.

Loňský rok padl rekord

Ve štýrských regionech mohou jedinci i rodiny využít slevových karet, které mnohdy značně ušetří prázdninový rozpočet. Jednou z nich je Sommercard, kterou hosté obdrží ve více než 1000 vybraných ubytovacích zařízeních a během celého pobytu ji lze uplatnit na lanovky, vstupy do muzeí či veřejnou dopravu v regionu Schladming-Dachstein. Novinkou pro rok 2017 je pak nabídka tandemových seskoků padákem.

Ve Štýrsku není nouze o romantické výhledy.

Foto: Tom Lamm/Steiermark Tourismus

Štýrsko loni zažilo rekordní letní sezónu. Do spolkové země dorazilo 2,32 miliónu hostů, z čehož Češi tvořili více než 43 000, jak uvádí oficiální tisková zpráva. Nejoblíbenějšími atrakcemi byly turistická stezka Od ledovce k vínu, cyklistický okruh Weinlad Steiermark nebo ledovec Dachstein, který patří ke třem nejnavštěvovanějším výletním cílům v Rakousku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků