Hlavní obsah

VIDEO: Galerie soch a plastik podél australských útesů i v oceánu

Pobřežní trasa z Bondi na Tamarama pláž na východním předměstí Sydney je oblíbeným místem pro procházky jak u místních, tak i u turistů. V těchto dnech však navíc slouží i jako galerie pro obrovské sochy a plastiky. Největší výstava tohoto druhu v Austrálii potrvá do listopadu představuje více než 100 exponátů z celého světa, které jsou rozmístěny podél útesů, na pláži a dokonce i v oceánu.

VIDEO: Galerie soch a plastik podél australských útesů i v oceánu

Část australského pobřeží poblíž známé pláže Bondi je už klasicky využíváno pro výstavu venkovních soch a plastik. Letos už 12. festival soch promění pobřeží poblíž Sydney na celé tři týdny. Svá díla zde na okázalé exhibici vystavují mezinárodní umělci.

Výstava poputuje příští rok do Dánska

Pobřeží zdobí třeba práce japonského umělce Koza Nishina nebo Australana Benjamina Gilberta. Na výstavě se objevují abstraktní i komická díla, pevná i pohyblivá.

Tento festival soch se koná každý rok už od roku 1997, kdy představil 60 děl a byl organizován dobrovolníky.

Organizátoři předpokládají, že na výstavě, která potrvá do listopadu, přivítají více než 500 000 návštěvníků. Poté se výstava vydá na cestu do Dánska, kde bude představena v červnu příštího roku. Organizátoři doufají, že představení v zahraničí nabídne také další příležitosti australským umělcům.

 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků