Hlavní obsah
 

Turecký Hobitín láká na pobyt daleko od davů

Hobitín na Novém Zélandu není jediný na světě. Ten svůj mají také v turecké provincii Sivas a letos se ukázal být obzvlášť užitečný, protože láká návštěvníky na pobyt daleko od davů. V dobách pandemie a izolace je proto velmi populární.

 
Turecký Hobitín láká na pobyt daleko od davů

Pohádkový resort inspiraci Tolkienovým Pánem prstenů nezapře, píše agentura Reuters. Letos láká návštěvníky ještě o něco více, hosté mají v každém domečku totiž kromě ložnice či koupelny také kuchyň, a tak se nemusejí prakticky potkávat s nikým dalším. Nejen že si tak mohou dopřát kýženou izolaci, ale i veskrze fantaskní zážitek.

„Preferujeme hobití vesničku,“ vysvětlil jeden z návštěvníků Gulhan Akman důvod, proč si nezvolil pro dovolenou hotel. „Je to klidné a úžasné místo k odpočinku,“ doplnil s tím, že by návštěvu doporučil všem, kdo žijí v provincii Sivas i mimo ni.

Strávit dovolenou daleko od davů se rozhodla také Aynur Ilbasiová, která podle svých slov prožívá kvůli koronaviru složité období. V hobití vesnici má čas rozjímat. „Jsme spokojení, prostředí je tu nádherné a domky jsou dost daleko od sebe,“ uvedla návštěvnice, která se v resortu prý cítí jako doma.

Hobití vesnička sestává z celkem 24 domků, které jsou po vzoru těch novozélandských situovány pod zemí. Resort se otevřel minulý rok.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků