Hlavní obsah
Dojede tentokrát Titanic až do New Yorku? Palmer o tom nepochybuje. Foto: Profimedia.cz

Člověk by očekával, že najít někoho, kdo se bude chtít postavit do čela nástupce prokleté lodi, nebude úplně lehké. Jenže tak to není. Ačkoli Titanic s pořadovým číslem 2 nezačne brázdit moře a oceány dříve než za 3 roky, našlo se již osm zájemců, kteří by chtěli dělat na lodi kapitána. Kapitán původního Titaniku Edward Smith potápějící loď neopustil a na její palubě našel smrt.

Dojede tentokrát Titanic až do New Yorku? Palmer o tom nepochybuje. Foto: Profimedia.cz
Titanic II hledá kapitána

Australský miliardář Clive Palmer, který dohlíží na projekt výstavby Titaniku II, na nic nečeká a několik let dopředu už hledá pro svůj ambiciózní projekt kapitána. A žádostí o zaměstnání má prý už osm. Palmer dodává, že personál se bude na palubě jeho lodi cítit jako v bavlnce, bude si moci stěžovat na podmínky a třeba se i zamilovat.

Jídlo bylo v roce 1912 připravované úplně jinak než dnes, a tak očekávám, že to bude pro kuchaře velká výzva.
Clive Palmer

"Někteří ze žadatelů o kapitánskou pozici jsou v této chvíli kapitány obřích výletních lodí, jiní pak velkých tankerů. Jako jednu z nejlepších pracovních pozic na lodi bych však viděl post vedoucího zábavních aktivit. Na lodi bude totiž neskutečné množství zábavy a možností, jak se přenést zpět v čase. A tím nemluvím jen o bálech, které rozhodně nebudou chybět," uvedl Palmer.

Dobový interiér nebude působit, jako byste byli ve 21. století...

Foto: Profimedia.cz

"Zajímavým místem bude také post ředitele stravování. V této chvíli se už na návrzích a podobě lodního menu podílelo celkem 68 kuchařů. Jídlo bylo v roce 1912 připravované úplně jinak než dnes, a tak očekávám, že to bude pro kuchaře velká výzva. Platy budou podobné jako na jiných výletních lodích, ale očekávám jisté elitářství v tom smyslu, že se budou moci chlubit tím, že pracují na Titaniku II," dodal Palmer.

Trasa Southampton - New York se bude opakovat

Mírně excentrický boháč oznámil záměr postavit repliku Titaniku poprvé v loňském roce.  Někteří bohatí a vlivní Američané údajně už nabídli každý až jeden milión dolarů (bezmála 20 miliónů korun) za možnost účastnit se slavnostní inaugurační plavby, která by se měla konat v druhé části roku 2016. Symbolicky by měl Titanic II zamířit z britského Southamptonu do amerického New Yorku.

Clive Palmer si je jistý tím, že bude Titanic II slavit obrovský úspěch.

Foto: Profimedia.cz

Loď bude postavená tak, aby připomínala slavnou předlohu. Jedinými vylepšeními budou klimatizace, nemocnice a helipad. Palmer tvrdí, že nechce na lodi instalovat televize ani zařizovat internetové připojení. Pasažérům pak chce navíc nabídnout dobové oblečení pro případ, že by se chtěli stylově obléknout a cítit se podobně jako lidé na tehdejší plavbě.

Cestující z různých tříd se mísit nemohou

Stejně jako v roce 1912 budou třídy cestujících rozděleny do tří úrovní, kterým nebude dovoleno se mísit. Tělocvična i bazén by měly být věrnými kopiemi těch, které byly na originálním Titaniku. Co se však změní výrazně, to bude počet záchranných člunů. Původní Titanic převážel 2224 pasažérů (bez posádky) a 16 dřevěných záchranných člunů pojmulo jen 1178 osob, což byla zhruba třetina celkové kapacity.

Jídelna bude taková, jaká byla v původním Titaniku.

Foto: Profimedia.cz

Nová loď by měla umožnit pohodlnou cestu až 2435 cestujícím a 900 členům posádky. Záchranné čluny budou schopny pojmout 2700 osob a navíc rezervní záchranné rafty budou moci zachránit život až osmi stovkám lidí. Tragédie by se tak v žádném případě opakovat neměla. Buďte si tím ale jisti, když vstoupíte na zaoceánský parník jménem Titanic II...

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků