Hlavní obsah
Hlavní letošní sezónu už podle cestovních kanceláří Rusové nejspíš nestihnou. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Rusko chystá obnovení nabídky zájezdů do Turecka

Rusové se těší na dovolené v Turecku, které jim Kreml upřel odvetou za sestřelení ruského letadla tureckou armádou loni v listopadu. Perspektiva nečekaně rychlé normalizace pošramocených vztahů by mohla mnohé Rusy přivést zpět na turecké pláže, které byly tradičně jejich nejoblíbenější zahraniční destinací.

Hlavní letošní sezónu už podle cestovních kanceláří Rusové nejspíš nestihnou. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Rusko chystá obnovení nabídky zájezdů do Turecka

Zákaz nabízet dovolené v Turecku byl součástí sankcí, které Moskva vyhlásila po incidentu s letadlem na syrsko-turecké hranici, při němž přišel o život ruský pilot. Nedávná nečekaná turecká omluva, kterou Moskva dlouho neúspěšně vymáhala, zrušení sankcí výrazně přiblížila, což potvrdil i prezident Vladimir Putin.

Hlavní letošní sezónu ale už podle cestovních kanceláří Rusové nejspíš nestihnou. Do blízkého Turecka tradičně každým rokem odjížděl skoro milión Rusů. Budou-li sankce skutečně v dohledné době zrušeny, vydají se k jižnímu sousedu nepochybně znovu, protože kvalitní dovolenou tam lze podle ruských operátorů pořídit i v září a říjnu.

Podle tureckých turistických agentur je v zemi pro Rusy všechno připraveno. I když je sezóna kvůli nepokojné Sýrii a hrozbě terorismu složitá, drtivá většina hotelů je stále k dispozici. Šéf sdružení tureckých hoteliérů Jusuf Haji Suleiman ruským novinářům řekl, že hotely ubytují tolik Rusů, kolik bude třeba.

Ruská vicepremiérka Olga Goloděcová prohlásila, že obnovit proud ruských turistů do Turecka bude možné docela rychle. „Posoudíme to s kolegy, protože zajištěna musí být hlavně bezpečnost,” řekla agentuře TASS. Podle ruských médií může být zákaz charterových letů do Turecka zrušen během několika příštích dnů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků