Hlavní obsah
Historické centrum Telče je zapsáno na seznamu UNESCO. Foto: Profimedia.cz

Příští rok vyrazte do Telče, píše magazín National Geographic

Česká Telč je jedním z měst, která by si v příštím roce neměli nechat turisté ujít. Radí to renomovaný cestopisný magazín National Geographic, který dále láká také do bosenského Mostaru, italské Parmy nebo do americké Filadelfie.

Historické centrum Telče je zapsáno na seznamu UNESCO. Foto: Profimedia.cz
Příští rok vyrazte do Telče, píše magazín National Geographic

Magazín svůj žebříček rozdělil do čtyř kategorií, na města, přírodu, kulturu a dobrodružství. Do Telče láká především na historické jádro, díky kterému se městu někdy přezdívá česká Florencie a které je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Výhodná je také jeho pozice mezi Prahou a Vídní. Ideálním časem k návštěvě je podle National Geographic období od května do září a návštěvníci by neměli vynechat prohlídku telčského zámku.

Z měst zve magazín dále do pitoreskního bosenského Mostaru, americké Filadelfie, indického Kóčinu, italské Parmy nebo do Puebla v Mexiku.

Za přírodou na Maledivy nebo Kanáry

Kdo z cestovatelů hledá krásnou přírodu, měl by příští rok zamířit třeba na Maledivy. Stát roztroušený na více než tisícovce ostrůvků v Indickém oceánu láká na bělostné pláže a tyrkysové moře vhodné k potápění.

Milovníci teplého počasí mohou uvažovat také o návštěvě pouště Kalahari v jižní Africe nebo Kanárských ostrovů. Dále v kategorii figurují kanadské Îles de la Madeleine, Bělověžský les na hranicích Polska a Běloruska, ale také maďarská stezka National Blue Trail.

Za dobrodružstvím láká National Geographic do Tasmánie, na vysokohorskou silnici Grossglockner v Rakousku, do Walesu, na Kamčatku, do japonské oblasti Tóhoku či do národního parku Zakouma v Čadu.

Kulturu reprezentují španělská Asturie, čínská provincie Kuej-čou, archeologické naleziště Göbekli Tepe v Turecku, pozůstatky mayské civilizace v Guatemale, argentinská provincie Mendoza nebo slavná egyptská památka Abú Simbel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků