Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Omezení soukromí na palubě? Cathay Pacific monitorují cestující během letu

Cathay Pacific znovu otevírají debatu o dohledu nad pasažéry na palubě. Aerolinky oznámily, že během svých letů v rámci bezpečnosti zabudovanými kamerami nahrávají cestující. Letecká společnost stejným způsobem své zákazníky kontroluje i ve svých letištních saloncích, informoval server CNBC.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Omezení soukromí na palubě? Cathay Pacific monitorují cestující během letu

Hongkongské aerolinky, které podle amerického týdeníku Time patří mezi nejlepší na světě, tvrdí, že všechny informace získané tímto způsobem slouží pouze ke zlepšení péče o zákazníky, ke zdokonalení nabízených služeb a k vylepšení bezpečnosti zákazníků.

„Se všemi záznamy je zacházeno s nejvyšší opatrností,“ nechal se slyšet mluvčí Cathay Pacific. Dodal také, že monitory určené k zábavě na jednotlivých sedačkách v sobě nemají a nikdy neměly žádné kamery, monitory ani senzory.

Z nově zavedených zásad užívání osobních údajů ale vyplývá, že aerolinky negarantují bezpečnost datového přenosu přes internet, webovou stránku, mobilní aplikaci nebo e-mail.

V minulosti už navíc letecká společnost měla se soukromými daty problém. V říjnu roku 2018 ohlásila únik dat, který se dohromady týkal přibližně 9 milionů pasažérů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků