Hlavní obsah
 

Největší tulipánová zahrada v Asii se poprvé po třinácti letech neotevře

Záplava barev, kam jen oko dohlédne. Navzdory slunečnému počasí, které láká k výletům, zůstane však letos největší tulipánová zahrada v Asii zavřena. Důvodem, proč se park v indickém Šrínagaru poprvé za svou třináctiletou existenci neotevře, je koronavirus, uvedla agentura Reuters.

 
Největší tulipánová zahrada v Asii se poprvé po třinácti letech neotevře

Rozkvetlé tulipány jsou v těchto dnech tím jediným, co v zahradě Gándhího památníku připomíná život. Obvyklou záplavu květů totiž letos nebude obdivovat jediný turista. Jde přitom o první uzavření od roku 2007, kdy se zahrada zpřístupnila veřejnosti.

„Je na naší zodpovědnosti, abychom zabránili shromažďování lidí. Restrikce a karanténa už jsou v platnosti, proto letos nebude do zahrady umožněn vstup,“ vysvětlil zástupce policejního náčelníka Šrínagaru Šáhid Ikbal Choudhary.

Zahrada, jež se nachází u jezera Dal, láká ročně tisíce turistů ze všech koutů planety. „Mám pocit, jako by teď vůbec nikdo nebyl na světě. Zahrada vypadá tak krásně a navštěvují ji obvykle i lidé mimo Kašmír. Vždy byla plná a teď ji nikdo neuvidí,“ posteskl si jeden z místních obyvatel Núr Mohammad.

V Indii byla minulý týden vyhlášena 21denní karanténa. Podle tamního premiéra Naréndry Módího je tento krok nezbytný, aby se země vyhnula zdravotní katastrofě, obzvlášť s přihlédnutím k velké populaci a nemocnicím, které už nyní praskají ve švech. Země zatím hlásí přes čtyři tisíce případů nákazy koronavirem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků