Hlavní obsah
 

Nejrychlejší horská dráha slibuje zuřivou jízdu

Je dlouhá přes dva kilometry, nabízí děsivý pád pod úhlem 81 stupňů a vedle toho bezpočet kliček a zatáček... Řeč je o novince ve světě gigantických horských drah, která se jmenuje Fury 325 a stojí v Charlotte v Severní Karolíně.

 
Nejrychlejší horská dráha slibuje zuřivou jízdu

Na zbrusu novou adrenalinovou atrakci láká zábavní park Carowinds. V názvu Fury 325 (Zuřivost) se skrývá nejen příslib vysoké rychlosti 153 kilometrů v hodině, ale také délka jízdy, která má trvat tři minuty a 25 sekund.

„Je to bláznivý nápad. Lidé nemohou tak rychle jezdit ani v autě. Nebo by alespoň neměli. A už vůbec nemohou v takové rychlosti zatáčet tak jako my,“ řekl Rob Decker, který horskou dráhu navrhl.

Zdánlivě nekonečná jízda plná kopců, pádů a zatáček pustí vozíky s odvážlivci až z výšky 98 metrů, což je pro zajímavost o celých pět metrů výš, než dosahuje newyorská socha Svobody. Generální ředitel parku Mike Fehnel je přesvědčený o unikátnosti zážitku: „První jízdu na Fury 325 si budete pamatovat po zbytek života.“

Na aktuálně nejrychlejší horské dráze jezdí tři vláčky s osmi vagóny. Každý z vláčků uveze 32 lidí. Konstrukce váží úctyhodných 2700 tun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků