Hlavní obsah
Bangkok drží prvenství v návštěvnosti už několik let. Foto: Profimedia.cz

Nejnavštěvovanějším městem světa je Bangkok

Thajský Bangkok je opět nejnavštěvovanější světovou metropolí. Vyplynulo to z analýzy společnosti Mastercard, která údaje zveřejnila ve svém výročním Global Cities Indexu. Druhé místo obsadila Paříž, která v počtu turistů poprvé za 10 let předstihla Londýn.

Bangkok drží prvenství v návštěvnosti už několik let. Foto: Profimedia.cz
Nejnavštěvovanějším městem světa je Bangkok

Do Bangkoku zavítalo v roce 2018 22,78 milionů lidí. Paříž přilákala 19,1 milionů zahraničních návštěvníků, zatímco Londýn 19,09. Přestože britskému hlavnímu městu návštěvnost oproti předešlým létům mírně poklesla, turisté v něm utratili víc než v Paříži.

Třetí místo si připsala Dubaj ve Spojených arabských emirátech, kde návštěvníci však utráceli vůbec nejvíc na světě. Následují Singapur, Kuala Lumpur v Malajsii, New York, Istanbul, Tokio nebo turecká Antalya. Do první dvacítky se dostaly také thajský ostrov Pkuhet, na nějž zavítalo 9,44 milionů lidí, a indonéské Bali s 8,26 miliony turistů.

„Londýn i Paříž jsou extrémně populární turistické destinace a obě zaznamenávají nárůst návštěvníků ze zámoří. Za uplynulý půlrok vzrostl Londýnu počet turistů z Číny o 20 procent a z USA o devět,“ uvedl k žebříčku Allen Simpson ze společnosti London and Partners.

Městy, kde se nejvíce utrácelo, jsou kromě Dubaje saúdská Mekka, Bangkok, Singapur, Londýn, New York či Paříž. Jak se umístila Praha není známo, Global Cities Index uvádí vždy jen prvních 20 pozic.

Nejnavštěvovanější města světa (v milionech)
1. Bangkok, Thajsko
22,78
2. Paříž, Francie
19,10
3. Londýn, Velká Británie 19,09
4. Dubaj, Spojené arabské emiráty
15,93
5. Singapur
14,67
6. Kuala Lumpur, Malajsie
13,79
7. New York, USA
13,60
8. Istanbul, Turecko
13,40
9. Tokio, Japonsko
12,93
10. Antalya, Turecko
12,41
Zdroj: Mastercard Global Cities Index 


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků