Hlavní obsah

Nejlepší výhledy v Paříži, Benátkách, New Yorku, Londýně i Praze

Nebojte se výšek a vyšlapejte nejvýš, co to jde! Nejkrásnější panorama totiž spatříte z vrcholu věží, zvonic, kostelů a rozhleden. Přinášíme vám deset nejlepších míst, která lákají na dechberoucí výhledy.

Nejlepší výhledy v Paříži, Benátkách, New Yorku, Londýně i Praze

 

Pařížská Eiffelovka láme srdce

Eiffelova věž je nejznámější dominantou Paříže. Snad každý, kdo byl v Paříži vystoupá schody alespoň do prvního patra, kde se lze i občerstvit v místní kavárně. Do druhého a třetího patra už můžete jet pohodlně výtahem. Odměnou Vám bude krásné panorama města zamilovaných - Paříže.

Socha Krista Spasitele v Riu

Od úpatí sochy Krista Spasitele v Riu de Janeiro na vrcholu hory Corcovado nabízí krásný výhled na celé město s přístavem. Kristus připomíná brazilskou nezávislost na Portugalsku už od roku 1931. Ale až v roce 2007 byl zařazen mezi sedm divů světa.

Hlava se vám zamotá na nejvyšším mrakodrapu

Mrakodrap Burdž Chalífa se 169 patry se letos stal nejvyšším na světě. V nejvyšším patře se vám zatočí hlava, ale výhled za to stojí. Budova je vysoká 828 metrů je zhruba dvakrát vyšší než známá Empire State Building a o více než 300 metrů vyšší než její nejbližší konkurent, mrakodrap Taipei 101.

Romantické Benátky z vršku zvonice

Na náměstí Sv. Marka v Benátkách bdí 99 metrů vysoká zvonice, která je přístupná veřejnosti. Kromě náměstí a Dóžecího paláce uvidíte benátské kanály i ostrůvky roztroušené dokola. Původní věž pocházela z 16. století, ale roku 1902 se zřítila. Naštěstí nikdo nebyl zraněn a na jejím místě vystavěli o deset let později stejnou zvonici.

Pohled na Bratislavu

Dominantou Bratislavy je Nový Most, známý také jako Most SNP, který nabízí veřejnosti krásný výhled na město z kavárny. V 80 metrech je umístěna plošina, která z dálky připomíná UFO nad Dunajem. V roce 2000 byla stavba oceněna titulem stavba století Slovenské republiky.

Výhled z balónu na Stockholm

Pokud zavítáte do Stockholmu, tak nezapomeňte vyzkoušet výhled z restaurace na Skyview Globen. Už samotná dvacetiminutová jízda na vrchol představuje panorama Stockholmu.

New York z koruny Sochy Svobody

Nejslavnější stavba New Yorku, která zaštiťuje všechny ostatní, je Socha svobody. Samotná socha je vysoká 47 metrů, s podstavcem měří 93 metrů a váží 200 tun. Její ukazováček má 2,4 metru. Po překonání dlouhých front je výhled na město skutečný zážitek.

Londýnské bublinové kolo

Už deset let vozí Londýňany a turisty London Eye. Skleněné kapsule lákají na nejkrásnější výhled na Londýn. Uvidíte Big Ben s Parlamentem, v dálce Buckinghamský palác i velká nádraží. Není divu, že je London Eye nejnavštěvovanější atrakcí.

V Praze se vyšplhejte na radnici

Za jasného počasí je nejkrásnější výhled ze Staroměstské radnice. Kochat se můžete červenými střechami a klikatými ulicemi Starého města. Uvidíte krásně na Pražský hrad, Vítkov, Týnský chrám, Národní muzeum, a pokud bude pěkně, až na Vyšehrad. Až nahoru jezdí výtah.

 

Pohádka ve Vatikánu

Pokud máte dostatek sil na zdolání stovky schodů porůznu zakřivenými a stísněnými chodbami, určitě se neostýchejte a vyšlápněte na vrchol kupole baziliky sv. Petra. Šikmé a po století obrušované schodiště vás na vrcholku odmění dechberoucím výhledem na udržované zahrady Vatikánu a Andělský hrad.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků