Hlavní obsah
Budova Jewel, tedy klenot, na letišti Changi skutečně dostojí svému jménu. Foto: Profimedia.cz

Nejlepší letiště světa je poosmé v Singapuru

Singapurské letiště Changi je znovu tím nejlepším na světě. Prvenství získalo v rámci prestižních cen Skytrax World Airport Awards již poosmé v řadě. Za ním se umístila letiště Tokio Haneda nebo Dauhá Hamad.

Budova Jewel, tedy klenot, na letišti Changi skutečně dostojí svému jménu. Foto: Profimedia.cz
Nejlepší letiště světa je poosmé v Singapuru

Vítězství letiště Changi je pro málokoho překvapením, dlouhá léta totiž drží vysoký standard, co se týče služeb, na první pohled zaujme také moderními a neotřelými prostory. Loni byla slavnostně otevřena budova zvaná Jewel, jež se pyšní zahradami nebo i čtyřicetimetrovým vodopádem a která spojuje tři ze čtyř letištních terminálů.

„Letiště Changi je poctěno, že se mu od cestovatelů dostalo takového uznání,“ uvedl šéf Changi Airport Group Lee Seow Hiang. O pořadí v anketě Skytraxu totiž rozhodují hodnocením sami pasažéři. „Tento rok je pro nás všechny výzvou. Jako všude jinde, i na letišti Changi se snažíme ochránit zdraví cestujících i zaměstnanců. Přejeme všem v letectví jen to nejlepší a snad se brzy dočkáme lepších časů,“ doplnil v předtočené zprávě Hiang.

Žebříčku dominuje Japonsko

V první desítce nejlepších letišť světa dominují zejména asijská letiště, konkrétně Japonsko si připsalo hned čtyři příčky. Umístila se také evropská letiště v Mnichově a Amsterdamu.

Tokio Haneda, které skončilo druhé, získalo ceny i za Nejlepší domácí letiště a Nejčistší letiště, Osaka si zase připsala vítězství v kategorii nejlepších služeb, zatímco nejlepším jídlem se může pyšnit další z tokijských letišť Narita.

Prestižní Oscary letectví, jak se cenám Skytrax přezdívá, se měly původně předávat už začátkem dubna v Paříži, ze slavnostního ceremoniálu kvůli pandemii však sešlo. Ocenění byla proto rozdána v neděli během živého přenosu vysílaného na YouTube. „Přišlo nám správné vnést trochu optimismu do těchto těžkých časů, které letecký průmysl prožívá,“ uvedl šéf Skytraxu Edward Plaisted.

Nejlepší letiště světa
1. Letiště Singapur-Changi
2. Letiště Haneda, Japonsko
3. Mezinárodní letiště Dauhá Hamad, Katar
4. Mezinárodní letiště Inčchon, Jižní Korea
5. Letiště Mnichov, Německo
6. Mezinárodní letiště Hongkong
7. Letiště Narita, Japonsko
8. Mezinárodní letiště Čúbu, Japonsko
9. Letiště Amsterdam Schiphol
10. Mezinárodní letiště Kansai, Japonsko
Zdroj: Skytrax World Airport Awards
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků