Hlavní obsah
Nejbezpečnější pláže naleznou turisté v řecké Preveze. Foto: Profimedia.cz

Nejbezpečnější evropskou pláž mají v Řecku. Bodovalo i Portugalsko

Letošní dovolené budou diametrálně odlišné, než jsou lidé zvyklí. Prim bude hrát bezpečnost ze zdravotního hlediska a nízké riziko nákazy koronavirem. Turistický server European Best Destinations, který propaguje známá i neznámá zákoutí Evropy, proto sestavil žebříček deseti nejbezpečnějších pláží. Prvenství získalo Řecko a městečko Preveza.

Nejbezpečnější pláže naleznou turisté v řecké Preveze. Foto: Profimedia.cz
Nejbezpečnější evropskou pláž mají v Řecku. Bodovalo i Portugalsko

Server pláže vybral na základě mnoha kritérií. Zohledňovalo se především, jak moc danou destinaci zasáhnul koronavirus. Roli hrála také rozloha pláží, protože na širších se mohou lidé více rozprostřít a užít si dostatek osobního prostoru. V neposlední řadě bylo důležité, kolik je v dané lokalitě soukromých apartmánů, penzionů nebo menších hotelů. Nejlépe kritéria splnily pláže v Řecku, Portugalsku, ale také Polsku, Litvě či Lotyšsku.

Absolutní jedničkou se stalo řecké pevninské letovisko Preveza s jeho hlavní pláží Monolithi, jež je se svými 22 kilometry tou údajně nejdelší v Evropě. Díky dostatečné rozloze nebudou muset návštěvníci bojovat o každý kousek prostoru a budou moci strávit klidný odpočinkový den.

Preveza je podle European Best Destinations kouzelná a nejsou v ní žádné obří hotelové resorty. Řecko je pro letošní dovolenou navíc jednou z nejlepších destinací i proto, že epidemii koronaviru zvládlo bez velkého množství nakažených.

Do Lotyšska i Litvy

Na druhé příčce je Comporta v portugalském regionu Alentejo, který je rovněž jednou z nejméně koronavirem postižených oblastí v Evropě. Dvacet kilometrů dlouhá Comporta prý nebývá přeplněná ani v hlavní sezoně během léta, plusové body jí připisuje také příjemná vzdálenost od Lisabonu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

vacay ☀️

Příspěvek sdílený Frederico Raposo (@fredericoraposo), Srp 22, 2019 v 10:17 PDT

Třetí pozici si uzmul polský poloostrov Helská kosa ležící v Baltském moři. Ten je kromě rekreace vhodný i pro cyklisty.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Hel / 2018

Příspěvek sdílený B a ł t y k (@b_a_l_t_y_k), Kvě 27, 2018 v 12:03 PDT

Čtvrtou příčku zaujímá pláž Porto Santo na stejnojmenném ostrově jen několik desítek kilometrů od Madeiry.

Bezmála desetikilometrová pláž Porto Santo s jemným zlatým pískem láká k nejrůznějším hrám i lenošení.

Foto: Taťána Marenčíková, Novinky

Pátá je opět řecká pláž, Halikounas na Korfu. Následují pláže Ghajn Tuffieha na Maltě, Meia Praia v portugalském regionu Algarve, Jurmala v Lotyšsku, Nida v Litvě a Binz na německé Rujáně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků