Hlavní obsah
Jelení jezírko Foto: archiv NP Šumava (Markéta Rudlová)

Národní park zmodernizoval nejstarší naučnou stezku Šumavy

Národní park Šumava zmodernizoval Medvědí stezku, svoji nejstarší naučnou trasu a zároveň druhou nejstarší v celé ČR. Mezi Ovesnou a Černým Křížem díky tomu například přibyly pro výletníky další informační tabule, ty původní byly obnoveny.

Jelení jezírko Foto: archiv NP Šumava (Markéta Rudlová)
Národní park zmodernizoval nejstarší naučnou stezku Šumavy

Vedle více než 20 šumavských naučných tras patnáctikilometrová Medvědí stezka vyniká. Vznikla jako první. Kamenný pomník, nazvaný Medvědí kámen, výletníky upozorňuje na místo, kde byla v listopadu 1856 zastřelena želnavská medvědice, jedna z posledních šumavských medvědů.

Aktuální modernizace stezky ještě není zcela u konce. Chystá se mimo jiné ještě rekonstrukce poválkových chodníků u Jeleního jezírka.

Instalace jednoho z nových informačních panelů

Foto: archiv NP Šumava (Markéta Rudlová)

Stezka, určená pěším turistům, je přístupná po celý rok. V zimě je tu dokonce v případě dostačujících sněhových podmínek lyžařská trasa, a to v úseku Jelení Vrchy - Černý Kříž.

Snad nejpůvabnější částí stezky je úsek mezi Ovesnou a Jelením jezírkem, kde výletníci procházejí kolem rozličných skalních útvarů, jako jsou například Hřib, Viklan či Kaple. Za pozornost stojí také uměle vybudované Jelení jezírko, které bylo součástí systému Schwarzenberského plavebního kanálu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků