Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Na populární Bali se budou moci turisté vrátit v září

Indonéský ostrov Bali se 11. září opět zpřístupní turistům. Půjde o poslední z etap třífázového plánu, který oznámil guvernér I Wayan Koster. Už ve čtvrtek se otevřou lokální pamětihodnosti pro místní obyvatele, píše server Jakarta Post.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Na populární Bali se budou moci turisté vrátit v září

Po oznámení plánu se guvernér zúčastnil náboženského ceremoniálu. „Nakonec se tomu všichni musíme odevzdat, modlit se a prosit o požehnání,“ řekl Koster s narážkou na otevření hranic pro mezinárodní turisty.

Doposud bylo Bali striktně uzavřeno, včetně pamětihodností i pláží. Ačkoli několik z nich se v průběhu posledních týdnů otevřelo pro surfaře, kteří na Bali kvůli koronaviru uvázli.

Zřejmě nejpopulárnější z indonéských ostrovů pandemie tvrdě zasáhla, tedy především po ekonomické stránce. Bali je na příjmech z cestovního ruchu závislé a příjezdová turistika spadla prakticky na nulu. K neděli bylo ohlášeno celkově 1849 případů nákazy covidem-19 a ve spojitosti s nemocí zemřelo 20 lidí.

Otevřou se i další destinace

Během léta nebo po něm se otevřou i další země jihovýchodní Asie. Například Srí Lanka se turistům zpřístupní už během srpna, i když to s sebou ponese množství omezení. Kromě povinného testování po příjezdu, ale i během pobytu, bude pro návštěvníky platit zákaz cestování hromadnou dopravou.

Otevření hranic plánuje i Kambodža, která ale pro turisty nastavila asi nejvíce drakonická pravidla. Návštěvníci budou nuceni po příjezdu složit zálohu 50 tisíc korun, ze které se budou strhávat výlohy za testy, ubytování i případnou hospitalizaci.

K částečnému otevření hranic od prvního července přistoupilo i Thajsko, i když zatím vstup povoluje jen cizincům, kteří mají v zemi pracovní povolení, trvalý pobyt nebo rodiny. I ti jsou však povinni podstoupit 14denní karanténu. Rozsáhlejší uvolnění by mělo nastat 1. srpna, kdy se má oblíbená destinace otevřít mezinárodní turistice, píše server Travel Off Path.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků