Hlavní obsah
Balkón Romea a Julie Foto: Profimedia.cz

Na balkóně Romea a Julie ve Veroně budou znít svatební sliby

Z italské Verony pochází nejslavnější shakespearovská milenecká dvojice Romeo a Julie. Radní města teď přichází s novým projektem, podle něhož budou mít novomanželské páry možnost vyměnit si slib věrnosti na slavném balkóně, ze kterého prý Julie ke svému Romeovi promlouvala.

Balkón Romea a Julie Foto: Profimedia.cz
Na balkóně Romea a Julie ve Veroně budou znít svatební sliby

Podle radního Daniela Polata, který má na starosti turistický ruch, se Verona hodlá stát "svatební metropolí" a konkurovat ostatním oblíbeným místům svatebních ceremoniálů ve světě.

"Chystáme se nabízet celý turistický balíček, jak se to dělá v Las Vegas," řekl Polato místnímu tisku. "Je to způsob, jak využít uměleckého dědictví města ke zvýšení turistického ruchu."

Povolení k sňatku vyjde cizince draho

Privilegium vstupu do manželství na místě, kde se Romeo v Shakespearově hře dvořil Julii, ale nepřijde levně. Jen samo povolení ke sňatku přijde obyvatele Verony na 600 eur (téměř 16 000 korun), svatbychtivé z okolí na 700, obyvatele zemí Evropské unie na 800 a "neunijní" páry na 1000 eur. A to ve srovnání s 50 eury (asi 1300 korun), které se v Itálii platí za běžnou civilní svatbu.

Anketa
Kde byste si přáli mít svatební obřad?
v Benátkách
11 %
v Neapoli
1.9 %
ve Veroně
4.2 %
v Paříži
15.5 %
v Barceloně
1.5 %
ve Vídni
1.5 %
v Česku na úřadě
2.7 %
v přírodě
27.7 %
na hradě
14 %
v kostele
14.4 %
na lodi
5.6 %
Celkem hlasovalo 264 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků