Hlavní obsah
Hotel je otevřen dívkám a ženám od 14 let výš. Foto: Profimedia.cz

Mužům vstup zakázán. Ve Španělsku otevřeli hotel pouze pro ženy

Španělský hotel Som Dona na Mallorce nevypadá na první pohled nijak odlišně. Je ovšem prvním v zemi, který je určen výhradně ženám, jež se touží „odpojit od stresu každodenního života“. Muži mají vstup zakázán, a to nejen jako hosté, ale i jako návštěvníci, píše server Independent.

Hotel je otevřen dívkám a ženám od 14 let výš. Foto: Profimedia.cz
Mužům vstup zakázán. Ve Španělsku otevřeli hotel pouze pro ženy

Hotel je určen ženám a dívkám od 14 let výš, nehledě na jejich sexuální orientaci. Navštívit ho mohou sólo cestovatelky, matky s dcerami, ale i větší skupiny. V zázemí najdou vše pro potřebný relax, ať už bazén, nebo střešní terasu či knihovnu. Návštěvnice se mohou také zúčastnit skupinových exkurzí po ostrově nebo různých kulturních aktivit.

Podle ředitelky hotelu Joan Enric Capellové anketa odhalila, že se ženám myšlenka ryze dámského hotelu zamlouvá. Přestože mezi zaměstnanci zařízení mohou být i muži, aby nedošlo k porušení španělského zákona o diskriminaci na základě pohlaví, neměli by být v převaze. „Jedním z našich cílů je zviditelnit ženy, které vykonávají práce tradičně považované za mužské,“ uvedla Capellová pro Lonely Planet.

Sólo cestování je populární

Podle několika průzkumů mezi ženami narůstá zájem o sólo cestování. Do studie British Airways se zapojilo na devět tisíc dam z Velké Británie, Indie, Německa i dalších světových států. Z dat vyplynulo, že více než polovina respondentek vyrazila na dovolenou bez doprovodu a 75 procent oslovených se na sólo výlet chystá v následujících letech.

Sólo cestování narůstá na popularitě, přičemž existují destinace, které jsou svou pověstí vyloženě rájem turistů bez doprovodu. Z průzkumu serveru WeGoPlaces vyplynulo, že nejbezpečnější zemí je v tomto ohledu Singapur. Za ním jsou například Norsko, Island či Finsko.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků