Hlavní obsah
Singapur je jednou z nejprogresivnějších zemí v Asii. A také velmi bezpečnou. Foto: Profimedia.cz

Nejbezpečnější zemí pro sólo cestovatele je podle průzkumu Singapur

Singapur je nejbezpečnější zemí pro ty, co rádi cestují úplně sami. Vyplynulo to z průzkumu serveru WeGoPlaces založeného na datech Světového indexu míru a analytické společnosti Gallup. V první desítce figurují dále zejména evropské země, naopak těmi nejriskantnějšími jsou Venezuela a Afghánistán.

Singapur je jednou z nejprogresivnějších zemí v Asii. A také velmi bezpečnou. Foto: Profimedia.cz
Nejbezpečnější zemí pro sólo cestovatele je podle průzkumu Singapur

Na základě posbíraných dat si Singapur, který obecně zaujímá pozici jednoho z nejbezpečnějších států světa, vysloužil celkové skóre 97 bodů. „Velmi bezpečně se tu cítí sami obyvatelé, proto je tento městský stát ideální pro sólo cestování,“ napsal server WeGoPlaces. Singapur následují Norsko, Island a Finsko s 93 body a s 91 Uzbekistán. První desítku poté uzavírají Hongkong, Švýcarsko, Kanada, Indonésie a Dánsko.

Co se týče těch nejvíce mírumilovných zemí, zaujímá podle dat Světového indexu míru první příčku Island, a to už celých 10 let. V těsném závěsu za ním jsou Nový Zéland, Rakousko, Portugalsko a Dánsko. Pomineme-li ve výběru Zéland, je podle indexu Evropa nejmírumilovnějším kontinentem světa.

Bojí se chodit v noci

Na druhé straně barikády, tedy co se týče nejriskantnějších zemí pro sólo cestovatele, stojí Venezuela s pouhými 44 body a Afghánistán s 45. První desítce dále dominují zejména africké státy, jako jsou Jižní Súdán, Gabon, Libérie, Jihoafrická republika, Botswana či Sierra Leone. Riskantní jsou pro cestovatele bez doprovodu také Mexiko a Dominikánská republika.

Server WeGoPlaces radí v případě cestování do takových zemí velkou obezřetnost. Například jen 17 procent obyvatel Venezuely uvedlo, že se cítí bezpečně, když jde v noci po ulici, a jen 24 procent věří místní policii. Skoro polovině pak byly v posledních letech ukradeny peníze. Více krádeží ohlásili už jen obyvatelé Afghánistánu, Ugandy a Jižního Súdánu.

Také české ministerstvo zahraničních věcí píše, že při cestách do Venezuely existuje kvůli tamní napjaté situaci množství bezpečnostních rizik, a to především v hlavním městě Caracasu.

Nejbezpečnější země pro sólo cestovatele
1. Singapur
97
2. Norsko
93
3. Island
93
4. Finsko
93
5. Uzbekistán
91
6. Hongkong
91
7. Švýcarsko
90
8. Kanada
90
9. Indonésie
89
10. Dánsko
88
Nejméně bezpečné země pro sólo cestovatele
1. Venezuela
44
2. Afghánistán
45
3. Jižní Súdán
54
4. Gabon
55
5. Libérie
56
6. Jihoafrická republika
58
7. Mexiko
58
8. Dominikánská republika
60
9. Botswana
61
10. Sierra Leona
61
Zdroj: Wegoplaces.me
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků