Hlavní obsah
 

Malebný skotský ostrov zahltili návštěvníci

Policie ze skotského ostrova Skye upozorňuje potenciální návštěvníky, aby si předem zajistili ubytování a na místě se chovali dle určených pravidel. Varování, o kterém informovala agentura Reuters, přišlo poté, co ostrov zahltilo množství turistů.

 
Malebný skotský ostrov zahltili návštěvníci

Ostrov Skye zaregistroval nebývalý zájem návštěvníků zejména z důvodu tradičního sportovně-kulturního festivalu s názvem Highland Games, který se konal 9. srpna ve městě Portree. Místní policie označila momentální situaci za vrchol turistické sezóny.

Malebný ostrov, pyšnící se zejména krásnými jezery a úchvatnými horami, se už dlouho snaží vypořádat s rostoucím přílivem turistů. Těm policie doporučila, aby si vyřídili ubytovaní ještě před příjezdem a seznámila je s místními pravidly. "Jezděte a parkujte s rozumem. Oblast, kterou navštívíte, zanechte čistou a uklizenou," uvedla policie na Twitteru.

Naopak popřela zprávy z médií, které tvrdily, že návštěvníci nejsou na ostrově vítaní. „Neříkáme lidem, aby Skye nenavštěvovali. Turisty máme rádi, chceme jen, aby byli připravení," vysvětlila policie.

Podle skotského úřadu pro cestovní ruch za rok 2015 navštívilo Skotskou vysočinu, jíž je ostrov Skye součástí, přibližně 2,26 miliónu návštěvníků, kteří zůstali přes noc. Více než osm procent pracovních míst ve Skotsku zaujímá právě cestovní ruch.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků