Hlavní obsah
Hochpustertal Foto: Profimedia.cz

Kvůli nejistému sněhu vybírají Češi lyžování v Alpách opatrně

Češi dávají přednost výše položeným alpským střediskům a lyžování na ledovcích. Vybírají ale opatrně, protože v mnoha alpských střediscích stále ještě není ideální množství sněhu.

Hochpustertal Foto: Profimedia.cz
Kvůli nejistému sněhu vybírají Češi lyžování v Alpách opatrně

Některé cestovní kanceláře kvůli menšímu množství sněhu v Alpách přesouvaly předvánoční termíny zájezdů, řekla manažerka prodeje cestovní agentury Zájezdy.cz Kateřina Komedová. Sněhová pokrývka v lyžařských areálech podle ní dosahuje maximálně výšky třiceti centimetrů.

"Klienti jsou s nákupem lyžařských zájezdů velmi opatrní, protože je výrazně méně sněhu než v minulých letech," uvedl produktový manažer cestovní agentury Dovolena.cz Petr Pěcha. V níže položených alpských střediscích podle něj stále fungují vleky jen v omezené míře. V příštím týdnu ale čeká výrazné zvýšení prodeje zájezdů, protože mají přijít další sněhové přeháňky.

Foto: Profimedia.cz

Na předvánoční období si čeští klienti podle mluvčího cestovní kanceláře Čedok Tomáše Brejchy kupují lyžařské zájezdy zpravidla už v září nebo říjnu. Letos si kvůli obavě o množství sněhu vybírali výše položená střediska a ledovce, dodal. Podle Pavlíny Pešové z cestovní kanceláře Firo-tour se nyní místo lyžařských zájezdů už prodávají zejména zájezdy na jaro a léto příštího roku.

Žebříčkům prodeje lyžařských zájezdů podle Komedové vévodí Itálie. Do sousedního Rakouska se totiž mnoho českých lyžařů vydává na vlastní pěst bez cestovní kanceláře, a to se v prodeji odráží. Výrazně v poslední době klesl zájem o Francii. "Ukazuje se, že pro české lyžaře jsou francouzská střediska příliš daleko, stoupají náklady na dopravu, ubytování je oproti Rakousku spíše průměrné a kvalita sjezdovek je srovnatelná," vysvětlila Komedová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků