Hlavní obsah
Zdejší večerní atmosféra je nezměnitelná. Foto: Profimedia.cz

Kalábrie skrývá panensky čistou oblast s názvem Tropea

Na samém jižním cípu Itálie se nachází kraj zvaný Kalábrie. Jeho břehy omývá Tyrhénské a Jónské moře. Jednou z nejkrásnějších oblastí Kalábrie je historická Tropea. Oblast je pojmenována dle města, které se tyčí na skále vyrůstající z výběžku Monte Poro. Ten leží mezi dvěma zátokami Sant Eufemia (zmírnění) a Gioia (radost).

Zdejší večerní atmosféra je nezměnitelná. Foto: Profimedia.cz
Kalábrie skrývá panensky čistou oblast s názvem Tropea

Ze zdejších skal La Pizzuta, Formicoli, San Leonardo a Isola Bella se vám naskytne malebný pohled na křišťálově čisté moře plynule přecházející v azurově modrou oblouhu. Pláže jsou tu bílé a písčité a zanechávají si ráz divoké přírody. Pozvolna přecházejí v uzavřené jeskyně a úzké zátoky, které narušují pouze údolí a vlnící se úrodné kopce.

Na pobřeží Tropey stojí opravdu podivné domy.foto: Profimedia

V oblasti najdete mnoho druhů ovocných stromů, zejména citrusů, ale i zeleninových políček, buganvílií, sporýšů, jasmínu a dalších sladce vonících rostlin typických pro oblast Středomoří. Informoval o tom magazín VIPmag.

Historie, umění a tajemno

Tropea však nenabízí pouze přírodní krásy, je také fascinujícím historickým městem plným umění. Hlavní zásluhu na tom mají staré patricijské domy s působivými vchody, které jsou zdobeny písmeny a freskami důležitých umělců. Navíc je tato oblast poseta velkým množstvím starých kostelíků. Všechny památky jsou bohaté na svaté obrázky vyvolávající místní legendy.

Toto místo se opravdu nachází v Itálii.foto: Profimedia

Dalším typickým rysem této oblasti jsou opuštěná náměstíčka, ke kterým se dostanete pouze po úzkých stezkách. Jsou to místa, kde sídlí mýtičtí duchové a jejich kouzlo vás zavede až do dob invaze Saracénů.

Cena za krásu a ekologii

Tropea je držitelem ceny ekologické organizace Legambiente a patří tak mezi deset nejlépe hodnocených oblastí. Organizace se při každoročních testech kvality řídí parametry, kterých je až 128. Při hodnocení je kromě přírodní krásy a kontaminace brána v potaz i turistická struktura, hladina hluku a péče o životní prostředí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků