Hlavní obsah
 

Jihokorejské muzeum prasat prožívá zlaté časy kvůli nastávajícímu roku vepře

Zřejmě vrchol turistické sezony zažívá muzeum prasat v Jižní Koreji. Jak se totiž blíží lunární Nový rok nesoucí se ve znamení vepře, upírá se k čuníkům mnohem větší zájem. V muzeu se mohou návštěvníci pokochat nejen uměním, ale také takřka cirkusovými vystoupeními samotných zvířat, píše agentura AP.

 
Jihokorejské muzeum prasat prožívá zlaté časy kvůli nastávajícímu roku vepře

Muzeum prasat je populární zejména mezi obyvateli Soulu, nachází se totiž v Inčchonu, který je z hlavního města, co by kamenem dohodil. Návštěvníci mohou v galerijní části obdivovat nejrůznější obrazy a další předměty, které nepřekvapivě vyobrazují vepře nebo jsou s nimi nějak spojeny. K vidění je na 7000 děl pocházejících z celkem 23 zemí.

Druhá část je spíše cirkusová, čuníci před diváky předvádějí různé kousky a triky. A nejpočetnější návštěvnickou skupinou jsou proto rodiny s dětmi. „Netušil jsem, že jsou prasata tak chytrá a mrštná,“ uvedl jeden z přihlížejících. „Rok vepře se rychle blíží, tak jsme sem vyrazili s rodinou a doufáme, že budeme mít mnoho štěstí,“ doplnil další z návštěvníků.

Právě kvůli roku vepře, který v Asii začíná už v úterý 5. února, zažívá muzeum vrchol návštěvnické sezony. Zatím do něj zavítalo o 30 procent víc lidí než ve stejném období minulého roku. „Prasata jsou symbolem bohatství a štěstí. A s blížícím se rokem vepře se k nim bude stále víc upínat zájem lidí,“ myslí si kurátor muzea Lee Joong-young. Očekává, že atrakci během letoška navštíví na 120 000 turistů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků