Hlavní obsah

Drákulův středověký hrad je znovu na prodej

Rumunská pevnost Bran, sídlo legendárního Drákuly, je znovu na prodej. Cena unikátní památky, jež je spojená se středověkým knížetem Vladem Cepešem, jenž své nepřátele s oblibou narážel na kůl, nebyla fixně stanovena.

Drákulův středověký hrad je znovu na prodej

„Pokud nám někdo učiní rozumnou nabídku, podíváme se na to, koho máme před sebou, co nám nabízí – a pak to zvážíme,“ řekl Mark Meyer z newyorské advokátní kanceláře, která zastupuje současného majitele, arcivévodu Dominika Habsburga. Časopis Forbes před několika lety odhadl hodnotu nemovitosti na 140 miliónů dolarů (2,7 miliardy korun).

Habsburg nabízel pevnost k prodeji už před sedmi lety, před časem prý i přímo rumunským úřadům za 80 miliónů dolarů. „Chtěli bychom, aby ji budoucí majitel nadále spravoval jako turistickou destinaci,“ předeslal Meyer s tím, že ale bude třeba podniknout nákladnou rekonstrukci. Na pozemku je prý dostatek místa k výstavbě menšího hotelu. „Právě instalujeme prosklený výtah, který povede do tunelu ve skále, kde bude světelná show věnovaná Drákulovi a historii celého místa,“ prozradil listu The Daily Telegraph.

Zejména před bouřkou a v noci vypadá Bran velmi tajuplně.

Foto: Profimedia.cz

Hrad byl v roce 1948 zkonfiskován, v roce 2006 byl vrácen Dominiku Habsburgovi, dědici poslední majitelky, princezny Ileany. Pevnost ze 14. století, postavená na skále na ochranu přístupu k nedalekému městu Brašov před útoky osmanských Turků, ročně přiláká přes půl miliónu návštěvníků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků