Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Do Austrálie chtějí přilákat turisty poněkud netradičním způsobem

Požáry a nyní i povodněmi sužovaná Austrálie chce přilákat zpět turisty. Ve státě Victoria na to půjdou poněkud netradičním způsobem. Do řek a jezer vypustí tisícovku ryb označených zlatými štítky a šťastlivci, kteří některou z nich uloví, mohou získat finanční odměnu, píše server Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Do Austrálie chtějí přilákat turisty poněkud netradičním způsobem

Tisícovka ryb bude vypuštěna v regionu East Gippsland v severovýchodní části státu Victoria. Prvních deset úlovků má mít hodnotu 10 tisíc australských dolarů (153 tisíc korun), zbytek pak dvou tisíc (30 636 korun).

Soutěž bude pořádat organizace Victorian Fisheries Authority, zatím ovšem není jasné, kdy přesně započne. Na některých místech se totiž z ničivých požárů dosud nevzpamatovali. Akce by však měla odstartovat nejpozději před Velikonocemi a potrvá rok.

„Chceme dostat turisty zpět a pomoci místním komunitám postavit se opět na nohy,“ uvedla ministryně pro rybaření Jaala Pulfordová.

Ministr pro turismus a sport Martin Pakula k tomu dodal, že malá městečka potřebují zoufale podporu. „Ohněm zasažené komunity potřebují naši pomoc víc než kdy předtím. Proto naléháme na turisty, aby si naplánovali své výlety i do vnitrozemí a třeba je potká velký úlovek,“ uvedl.

Co se týče samotné soutěže, po chycení ryby se zlatým štítkem bude třeba úlovek vyfotit, změřit délku a zaznamenat lokaci. Štítek je třeba odstranit a následně zavolat příslušnému úřadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků