Hlavní obsah
Dívčí rozlučka se svobodou ve španělské Barceloně Foto: Profimedia.cz

Deset nejlepších míst na světě, kde se loučit se svobodou

Máte skupinu přátel, se kterými plánujete výlet do zahraničí a při té příležitosti se rozhlížíte, kde se rozloučit se svobodou? Cestovatelský průvodce Lonely Planet sestavil deset nejlepších míst, kde říct životu bez prstýnků audieu.

Dívčí rozlučka se svobodou ve španělské Barceloně Foto: Profimedia.cz
Deset nejlepších míst na světě, kde se loučit se svobodou

 

1. Pláže na Goa v Indii

Přes den se můžete opalovat pod indickým sluncem na nedotčených plážích západního pobřeží, které hraničí s Arabským mořem. Party zde začínají dříve s "kaju fenni" - likérem vyrobeným z kešu oříšků. Party pokračují celou noc až do východu slunce, návštěvníci se tu snadno vrátí do teenagerovského buřičství, pro které je tato bývalá portugalská kolonie známá.

Pláž Baga v Indii

Foto: Profimedia.cz

 2. Hospůdky v Praze, Česká republika

Praha je jednou z nejpopulárnějších destinací pro cizince, kteří se sem jezdí bouřlivě loučit se svobodou. Kromě dobrého piva si zde mladí užívají spousty koncertů, diskoték, hudebních klubů ale i jedinečné atmosféry historického centra osvětleného plynovými lampami. Větší skupiny si mohou pronajmout na Vltavě parník a užívat si nerušené jízdy.

Foto: Profimedia.cz

 3. Raft na řece North Johnstone, Austrálie

Především páni jezdí k divoké australské řece North Johnstone, kde se mohou řádně zničit. V Severním Queenslandu mají peřeje V. třídy, což s nádhernou přírodou, vodopádem a deštnými pralesy, vytváří místo, kde se stáváte součástí přírody. Jen si musíte dávat pozor na divoká zvířata, od hadů, ještěrek až po krokodýly.

Krásy Severního Qeenslandu v Austrálii

Foto: Profimedia.cz

4. Se sklenkou šampaňského do Champagne, Francie

Kde jinde "bouchnout" lahev sektu, než ve francouzském kraji Champagne-Ardenne, kde se zrodilo opravdové šampaňské. Zvlněné kopečky jsou ideálním místem pro pěší turistiku nebo cyklistiku. Oslavy s lahví pravého šampaňského uprostřed vinic mohou být opravdovým zážitkem.

Champagne-Ardenne

Foto: Profimedia.cz

 5. Do karnevalového Patras, Řecko

Na severu Peloponéského ostrova leží třetí největší řecké město. Sice neoplývá tolika historickými památkami, ale oslavy tu bývají bouřlivé. O tom se můžete přesvědčit právě v březnu, kdy zde probíhají jedny z největších karnevalových rejů. Právě Patras hostí jeden z největších karnevalů, který čerpá ze starořeckých Dionýských oslav, a na něž se nabalovaly další vlivy. Připravte se na tradiční silný nápoj ouzo.

Patras

Foto: Profimedia.cz

 6. Rio de Janeiro, Brazílie

V Riu najdou bohaté slečny opravdový ráj. Přes den mohou popíjet osvěžující koktejly na slavné pláži Copacabana a užívat si teplého moře. Večer začínají večírky s živou hudbou v rytmu samby a jiných latinských tanců. Protáhnout svaly pak mohou v pralesích a horách, které se tyčí hned nad městem.

Samba show v Rio de Janeiro

Foto: Profimedia.cz

7. Napa Valley, Kalifornie

Dalším způsob, jak oslavovat svobodu může být také relaxace. Na druhý konec světa do amerického Napa Valley v Kalifornii jezdí oslavovat horní honorace, která holduje dobrému vínu. Turisté sem jezdí za horkými léčivými prameny a lahodným vínem. Luxusní pobyt zajišťují oceňované lázně, které nabízejí vše od bahenních zábalů až po restaurace s Michelinskou hvězdou.

Napa Valley je rájem znalců vína.

Foto: Profimedia.cz

Večeře ve sklípku mezi dubovými sudy

Foto: Profimedia.cz

8. Lyžování ve Whistleru, Britská Kolumbie

Zapálení lyžaři mohou oslavovat na sněhu. Příhodné podmínky najdou v lyžařském středisku Blackcomb ve Whistleru v Britské Kolumbii, která leží na jihozápadním pobřeží Kanady. Sjezdovky a noční život s bary přímo pod kopcem, živá hudba, hospůdky a taneční kluby nabízejí dostatek možností, jak slavit celý víkend. Pokud zavítáte do Whistleru, vyzkoušejte místní lahůdku - ústřice.

Whistler

Foto: Profimedia.cz

Lyžování ve Whistleru

Foto: Profimedia.cz

9. Geotermální lázně v Grindaviku, Island

Island bezesporu nepatří mezi obvyklé destinace pro loučení se svobodou. Ale Grindavik, rybářské město na jihozápadě Islandu, má od všeho tak trochu: lyžařské sjezdovky, surfing a nejznámější jsou geotermální lázně s dechberoucími výhledy. Většina geotermálních koupališť má bar u bazénu, proto se vám odtud opravdu nebude chtít odejít.

Přípitek v termálních lázních v Grindaviku

Foto: Profimedia.cz

Termální lázně v Grindaviku

Foto: Profimedia.cz

10. Barcelona, Španělsko

Barcelona je jedním z nejpopulárnějších neanglicky mluvících lokací pro rozlučky se svobodou. Jachtaření, závody motokár, hazardní hry, nakupování, tanec, striptýzové bary, jídlo a pití: Barcelona má všechno. Přes den procházejí skupiny dívek módní butiky, k obědu ochutnají místní mořské plody a sangríu, odpoledne si dají siestu. Večer už si jen vyberou, jestli budou hýřit ve starém městě, nebo se raději vydají do baru na pláži.

Foto: Profimedia.cz

Anketa
Kde byste oslavili rozlučku se svobodou?
Pláže na Goa v Indii
6.7 %
Hospůdky v Praze, Česká republika
32 %
Raft na řece North Johnstone, Austrálie
3.2 %
Se sklenkou šampaňského do Champagne, Francie
4.2 %
Do karnevalového Patras, Řecko
1.5 %
Rio de Janeiro, Brazílie
10.5 %
Napa Valley, Kalifornie
2.3 %
Lyžování ve Whistleru, Britská Kolumbie
3.8 %
Geotermální lázně v Grindaviku, Island
20.1 %
Barcelona, Španělsko
15.7 %
Celkem hlasovalo 6283 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků