Hlavní obsah
 

Čínští reportéři použili chodník místo pánve. Usmažili na něm vepřovou kotletu

Koncem minulého měsíce vyhlásily poprvé v historii čínské úřady kvůli vlně tropických veder stupeň číslo dva na čtyřstupňové pohotovostní škále. Letošní červenec byl například v Šanghaji nejteplejším za posledních 140 let. Slunce rozpálilo zdejší ulice do takové míry, že bylo možné na chodníku smažit maso.

 
Čínští reportéři použili chodník místo pánve. Usmažili na něm vepřovou kotletu

Aby demonstrovali nesnesitelné horko v ulicích čínské Šanghaje, usmažili reportéři místní televize na chodníku v centru města vepřovou kotletu. Zhruba za 10 minut byla z 80 procent hotová. Dále ukázali na stejném místě svíčku, která se po několika sekundách začala roztékat.

V červenci Šanghaj sužovaly denní teploty 35 stupňů Celsia, někdy i vyšší. Počasí nepřináší úlevu ani v prvních srpnových dnech, spíš naopak. Od začátku tohoto týdne musejí obyvatelé Šanghaje zápasit s teplotami okolo 40 stupňů Celsia. O víkendu by se mělo podle předpovědi „ochladit“ o jeden až dva stupně. Dlouhodobá meteorologická předpověď hlásí neustávající horka až do druhé poloviny srpna.

Úřady radí lidem v horkem zasažených oblastech, aby se maximálně vyhýbali aktivitám venku a dostatečně se chránili před žhnoucím sluncem. Kvůli tropickým teplotám během července zemřelo jen v Šanghaji asi 10 lidí na úžeh.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků