Hlavní obsah
 

Belgickému kouzelnému lesu se bez turistů daří

Les Hallerbos v Belgii je každé jaro velkým turistickým magnetem. Kvůli pandemii si však letos jeho charakterické koberce modrých zvonků užijí maximálně místní. Menší množství návštěvníků ale lesu prospívá, květinový porost je mnohem hustší než obvykle, píše agentura AP.

 
Belgickému kouzelnému lesu se bez turistů daří

Hallerbos se nachází zhruba 25 kilometrů jižně od Bruselu a díky každoroční záplavě zvonků se mu přezdívá kouzelný les. Na jaře v něm bývá obvykle plno a turisté tak množství květin pošlapou.

Letos je kvůli koronaviru situace jiná. Do lesa se mohou jít projít maximálně místní obyvatelé, protože u vstupu hlídkují policisté, kteří dohlížejí na dodržování pravidel karantény. A všechny, kteří nemají v Hallerbosu co dělat, pošlou zpátky domů.

Podle agentury AP se tak lesem toulá jen několik málo jedinců, jinak v něm nespatříte ani živáčka. Otěže tak převzala příroda a do Hallerbosu se vrátilo více ptactva a hmyzu.

Bude trvat už asi jen dva týdny, než modré zvonky odkvetou a zmizí. Návštěvníci lačnící spatřit jeden z nejznámějších belgických přírodních úkazů si tak budou muset počkat na příští jaro.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků