Hlavní obsah
Pláž se nachází na území národního parku Noosa. Foto: Profimedia.cz

Australany naštvaly lascivní vzkazy z kamenů na pláži

Vulgární obrázky nebo lascivní vzkazy poskládané z kamení. S takovými výjevy se musejí čas od času potýkat Australané žijící nedaleko pitoreskní pláže Granite Bay ve státu Queensland. Uklízení tohoto typu umění po turistech je už otravuje, o to víc, že se pláž nachází na území národního parku Noosa, píše server Independent.

Pláž se nachází na území národního parku Noosa. Foto: Profimedia.cz
Australany naštvaly lascivní vzkazy z kamenů na pláži

Pošli nahé fotky, vegan, Polsko. To jsou jen některé ze vzkazů poskládaných z oblázků, které se na pláži za poslední dobu objevily. Mezi těmi lascivnějšími bylo také vyobrazení penisu. „Představte si, jak rychle by byl tento krásný národní park zničen, kdyby se o něj lidé nestarali,“ napsal místní rezident Dennis Massoud, který pracuje pro lokální turistickou organizaci a sdílel fotky vzkazů na Facebooku.

Massoud zorganizoval úklid, aby pláž uvedl do původního stavu. „Bylo nás deset, kdo jsme oblázky dávali zpět k ostatním. Ještě nám ale dost práce zbývá,“ doplnil s tím, že hlavními viníky jsou prý batůžkáři z Evropy. Vzkázal jim, aby jejich návštěva měla co nejmenší vliv a nezanechávali po sobě žádné stopy.

„Není nic odpornějšího než vidět všechna ta graffiti z oblázků na panenské pláži. Nechte přírodu na pokoji,“ obul se do „umělců“ jeden z uživatelů Facebooku. „Nevidím rozdíl mezi tímhle a mezi graffiti. Někdo to zas musí uklidit. Vy, ignoranti, jste stejní jako ti, kteří napříč národním parkem nechávají cigaretové nedopalky,“ napsal další.

Manipulace s oblázky má obecně i další rozměr. Pod kameny často žijí brouci, kteří jsou tak vytrženi ze svého poklidného života. Odnášení oblázků pak může přispívat podle expertů i k erozi, protože pláž nemá přirozenou obranu proti větším vlnám a podobně. Na spoustě míst po světě je proto odnášení kamenů i písku trestáno vysokými pokutami. A to například ve Velké Británii nebo na Sardinii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků