Kongresové hotely dnes nelákají jen na kvalitní zázemí s veškerou kongresovou technikou, ale i na atmosféru. Praha a okolí si na nedostatek atmosféry stěžovat nemůže. I když momentálně vyhrávají lokality, které jsou blízko populárních pražských lokalit a obchodních center, pravdou je i to, že bodují i osobnější detaily hotelového servisu.

Správná rozhodnutí na správných místech

Připravit setkání tak, aby mělo přínos pro všechny strany a splnilo svůj účel, není jednoduchý úkol. V jedné z mnoha internetových anket o firemních seminářích a konferenčních hotelech, označilo 70 % respondentů kvůli špatné organizaci firemní seminář za ztrátu času. Celá čtvrtina dotazovaných by prý raději strávila několik desítek minut v zubařském křesle, než znovu vycestovala pod hlavičkou firmy na kongresové setkání. Osm z deseti oslovených by prý konferenci zorganizovalo lépe.

 

Čtvrtina dotazovaných by prý raději strávila několik desítek minut v zubařském křesle než na špatně zorganizované konferenci.

 

Výběru místa, kde bude konference probíhat, by se mělo věnovat dostatek času. Správnému a důležitému rozhodnutí jednoznačně sluší reprezentativní prostory konferenčního hotelu, který nabízí kromě zázemí pro jednání i příležitosti k odpočinku – wellness a relaxační centrum a další aktivity, při kterých si na chvíli odpočine jak tělo, tak mysl.

Prvotní setkání účastníků konference často provázejí rozpaky, rozptýlit je pomůže příjemné prostředí uvítacích prostor hotelu.

Prvotní setkání účastníků konference často provázejí rozpaky, rozptýlit je pomůže příjemné prostředí uvítacích prostor hotelu.

FOTO: EuroAgentur Hotels & Travel

Na konferencích chvíli trvá, než se prolomí ledy a mnoho firem úvodní formální představování příliš nezvládá. I na to by proto mělo při výběru konferenčního hotelu myslet. Ideální je, když má hotel lobby, atrium nebo salonek, kde se hosté seznámí neoficiálně. Pokud je k dispozici i přípitek nebo malé občerstvení, tím lépe.

Stejně tak hosté přivítají, když jim námět na konverzaci poskytne samotné prostředí hotelu. Exkluzivní Rytířský sál, kde jsou stěny obložené brněním a muzejními exponáty, nebo výhled na Vltavu a pražské dominanty nastartují úvodní konverzaci naprosto přirozeně.

Důvěra znamená obchod

Velké nadnárodní společnosti pochopily důležitost příjemné atmosféry i mimo konferenční sály. Předvídavý obchodník využívá i další hotelové prostory pro konkrétní a cílená jednání s partnery. Intimitu zajišťují menší salonky, reprezentativní apartmány nebo terasy. Mnoho závažných rozhodnutí padlo i na běžícím pásu hotelového fitness centra, na masážích nebo na lehátku ve wellness centru. Tiché dohody spatřily světlo světa i na desce psacího stolu v soukromé jednací místnosti hotelového apartmánu.

Zázemí kongresových hotelů není nijak strohé, právě naopak. O důležité klienty je třeba se řádně postarat.

Zázemí kongresových hotelů není nijak strohé, právě naopak. O důležité klienty je třeba se řádně postarat.

FOTO: EuroAgentur Hotels & Travel

Kongresové hotely v Praze sázejí mimo atmosféry i na polohu blízko letiště nebo golfových hřišť. Důležitou roli hrají i již zmiňovaná fitness a wellness centra s vířivkami a bazény. Konference dnes probíhají více dní a jsou spojeny i s dalšími akcemi mimo hotel. Získat důvěru klienta je často běh na dlouhou trať, posiluje ji ale i to, že všichni zúčastnění bydlí v jednom hotelu.

 


Pokud účastník odjede ze setkání dříve kvůli tomu, že je nespokojený se službami hotelu, klesá šance na uzavření obchodu o více než polovinu.

Na rozdíl od „klasické“ turistiky, která v době krize zaznamenala v Česku pokles, kongresová turistika neskomírá – spíše naopak. Kongresy momentálně neprobíhají jen v Praze, ale pomalu jimi ožívají i regiony – nový kongresový hotel vznikl v Hradci Králové, unikátní multifunkční komplex je i ve Zlínském kraji.

Podle průzkumů se v případě, že účastník opustí konferenci, sníží šance na dokončení obchodu o více než polovinu. V době krize tak obchodníci věnují výběru správného místa ještě větší pozornost než kdy dřív – na to samozřejmě reagují i hotely, které se snaží své služby stále zlepšovat

Inzertní sdělení: Tipy na kongresové hotely

EuroAgentur Hotels & Travel, největší česká hotelová a gastronomická společnost & incomingová agentura, pro vás ze své nabídky vybírá nejlepší kongresové hotely:

Best Western Hotel Selský dvůr

Romantický rodinný hotel obklopený zelení v klidném prostředí Prahy, 20 minut jízdy od historického centra. Budova hotelu pochází z 18. století a dnes je chráněnou kulturní památkou.

 

FOTO: EuroAgentur Hotels & Travel

Best Western Hotel Kampa

Originálně zrekonstruovaný čtyřhvězdičkový hotel v centru historické Prahy, stranou od běžného ruchu velkoměsta, obklopen parkem Kampa, dává ty nejlepší předpoklady pro klidné ubytování.

 

FOTO: EuroAgentur Hotels & Travel

EuroAgentur Hotel Juliš

Hotel v dolní části Václavského náměstí s výhledem na jeho obchodní a společenskou část a ze zadní strany do klidné Františkánské zahrady je na seznamu kulturních památek.

 

FOTO: EuroAgentur Hotels & Travel

EuroAgentur Hotel Tereziánský dvůr

Netrpělivě očekávaný, designový konferenční hotel v centru Hradce Králové se řadí mezi nejmodernější 4* hotely v Česku a je právem nazývaný perlou Královéhradeckého regionu.

FOTO: EuroAgentur Hotels & Travel

Autor: EuroAgentur Hotels & Travel