„Nosnou myšlenkou architektonického návrhu je stavba připomínající velkou krabičku na zápalky postavenou na výšku. Stříbrně lesknoucí se povrch vyhlídky má evokovat těžbu stříbra v tomto regionu a současně je jeho posláním příjem světelných paprsků z vesmíru a jejich následný odraz se stopou naší civilizace zpět,” popsal Horník.

Ve vyhlídkové vížce je instalován zvon, na který návštěvníci mohou zazvonit. Mimo pohledu na Boží Dar lze při dobrém počasí vidět Jáchymovské údolí, Ostrov a Karlovy Vary. Východním směrem je vidět část televizního vysílače na Klínovci, německý kopec Malý Fichtelberg a prostor bývalé celnice do Německa, kterou prochází nejvýše položená silnice první třídy v Česku, v 1080 metrech nad mořem.

„Západním směrem je nádherný pohled na Božídarský Špičák jako výrazný vrchol, který je se svou nadmořskou výškou 1115 metrů druhou nejvyšší horou v české části Krušných hor a současně nejvyšším čedičovým vrchem tohoto druhu v Krušných horách i ve střední Evropě,” doplnil starosta.

Vybudování Boží vyhlídky stálo 1,7 milionu korun, zaplatilo jej město Boží Dar s pomocí přeshraniční dotace. Vyhlídku vyprojektovalo Studio Mjölk architekti z Liberce.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.