Pro svůj nový účel byla loď zvenčí přetřena, velká část interiéru ale zůstala prakticky netknutá kvůli autentickému prostředí. Atrakce bude k dispozici od ledna a slibuje 2,5hodinovou hru, v níž se účastníci ocitnou uprostřed zombie apokalypsy.

Britská společnost Zombie Infection, která hru vytváří, slibuje velmi autentický a ojedinělý zážitek. „Prozkoumejte kajuty, strojovnu, kapitánský můstek nebo i bary a restaurace v naději, že naleznete řešení, jak zastavit smrtící virus. Nikde ale není bezpečno,“ uvedla společnost. „Jednejte rychle a mějte oči na stopkách.”

Parník, který nyní svým vzezřením připomíná spíše vrak, v minulosti sloužil k přepravě pasažérů mezi Heyshamem u anglického Lancasteru a severoirským Belfastem. V roce 1979 byl ovšem odstaven a obchodník John Rowley ho přesunul na aktuální místo u velšské vesnice Mostyn a přetvořil ho v malý zábavní komplex s restaurací a barem. Kvůli právním sporům ale neměla atrakce dlouhého trvání a od poloviny 80. let byla loď nevyužívaná.

Veškeré snahy navrátit ji do života přicházely vniveč, až doposud. „Jsme nadšeni, že se věci konečně hýbají dopředu,“ uvedla Ashley Gardnerová, která je členkou společnosti, jež se snaží o obnovu lodi. „Po třiceti letech, kdy se prakticky nic nedělo, je to pro nás velký milník,“ uzavřela.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz: