Šestidenní plavba po řece Temži se uskuteční na lodi Magna Carta a každý den bude na programu zastávka v místech, kde se film točil. Účastníci se podívají například do míst, kde se Harry Potter poprvé setkal s hipogryfem Klofanem, na hrad Windsor, kde se točila slavná scéna, v níž se bradavičtí žáci učí létat na košťatech, ale nebude chybět ani zastávka v Oxfordu na koleji Christ Church College, jejíž interiér se objevil v prvním díle.

Společnost slibuje, že plavba bude doslova nabitá kouzly a magií, pravděpodobně se nějaké tematické akce uskuteční i na palubě výletní loďky. Zlatým hřebem má být návštěva studií Warner Bros. hned za Londýnem, kde se všechny díly natáčely a kde je dnes Harrymu Potterovi věnována expozice s autentickými kulisami, kostýmy i maskami. Více si o prohlídce studia můžete přečíst v našem článku.

Jak se točil Harry Potter. Prohlídka filmového studia je zhmotněná fantazie

Plavba se bude nicméně konat pouze dva týdny v srpnu. První termín je plánový od 5. do 11. srpna, druhý od 19. do 25., uvedl server ABC News. Samotná loď nabídne čtyři kabiny a šestičlenný personál.

Celá zkušenost je pro skutečně skalní fanoušky Harryho Pottera, protože pro osm hostů vyjde na 34 000 dolarů (691 000 korun), pokud si budou loď pronajímat jako skupina. Samostatná dvoulůžková kajuta vyjde na 5350 dolarů (skoro 109 000 korun).