Adrenalinový zážitek ale není pro každého. I ti odvážní, kteří se sem vypraví, se mnohdy drží u skalní stěny a raději se vůbec nekoukají pod sebe.

Prosklený chodník dlouhý 266 metrů se totiž nachází v nadmořské výšce 1180 metrů a pohled skrze něj může být omračující, nikoli však vždy v tom pozitivním slova smyslu. Ti odvážní, kteří nemají strach z výšek, budou ovšem odměněni strhujícím pohledem do údolí a na nedaleké město Chan-tan.

Nejvyšší, nejdelší, neviditelný

Poslední část stezky je možná tou nejvíce adrenalinovou. Skleněné desky totiž nahrazují obrazovky, které imitují prostor pod sebou, a když na ně turisté šlápnou, sklo začne praskat.

Výjev, který je sice jen úsměvnou hříčkou, doprovází i zvuk. „Pokaždé, když někdo šlápne na panel, počítač na krok zareaguje a v místě došlapu spustí imitaci praskání skla,“ dodal jeden z pracovníků oblasti východního Tchaj-changu.

Před rokem se v Číně otevřel také nejdelší a nejvýše položený skleněný most na světě. Provázelo ho ovšem několik eskapád, jelikož se po dvou týdnech od zpřístupnění uzavřel kvůli údržbářským pracím, i když jen dočasně. Zájem turistů byl totiž tak velký, že měly úřady obavy o bezpečnost. [celá zpráva]

Zajímavostí je také skleněný most, který přirozeně splyne s okolím a je díky tomu neviditelný. Čína zkrátka podobně děsivé zážitky miluje. [celá zpráva]