Hlavní obsah
Nový most je návrhem francouzského designérského studia. Foto: Martin Duplantier Architectes

V čínských horách vyroste nový skleněný most, tentokrát i neviditelný

Pokud něčím Čína v posledních letech skutečně proslula, pak to jsou skleněné mosty. Těch se v zemi vyrojily skutečně desítky, stojí tu například i ten vůbec nejdelší na světě, který měří přes 430 metrů. Ve stejné oblasti, provincii Chu-nan, teď vyroste další. Jenže tentokrát bude dokonce neviditelný.

Nový most je návrhem francouzského designérského studia. Foto: Martin Duplantier Architectes
V čínských horách vyroste nový skleněný most, tentokrát i neviditelný

Skleněný most má být navržen tak, aby přirozeně splynul s okolím. Konstrukci bude mít velmi minimalistickou, z nerezové oceli a s podlahou z černých kamenů, které při navlhnutí začnou odrážet vše kolem. Hlavní myšlenkou je, aby stavba krajinu nenarušovala. Přejít po něm ovšem bude skutečně velká výzva.

Podél konstrukce budou navíc umístěny rozprašovače, které mají pravidelně pokrývat most lehkou vrstvou vody a vytvářet jemnou mlhu.

Stavbu navrhla francouzská společnost Martin Duplantier Architectes a vyjde v přepočtu na zhruba 128 miliónů korun. Kromě mostu vyroste na nedalekém srázu také několik pavilónů. V nich bude kavárna nebo luxusní apartmány, kde budou návštěvníci moci přespat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků