V parku se zároveň nachází socha, která je tou největší jednolitou stavbou z písku na světě, uvádí agentura Reuters. Tyčí se do výšky 25 metrů a délka obvodu je 400 metrů. Vyobrazuje ztracené království Loulan, jenž leželo na jedné z částí hedvábné stezky. Impozantní stavba je vyvedena ve skutečně úctyhodných detailech, a navíc po ní vede schodiště, díky kterému si ji návštěvníci mohou prohlédnout zblízka.

„Takto obrovské písečné sochy musíte dělat odshora dolů, tvoří se podobně jako malba. Musíte znát každý krok a každé šlápnutí vedle může znamenat, že se celá stavba zřítí. A propady nejsou ničím neobvyklým, občas se zkrátka musí trochu improvizovat,“ řekl pro Reuters stavitel království Loulan Feng Kuang-jüan. Dodává, že každý den je výzvou, což je na tvorbě z písku ta nejzábavnější složka.

Na sochy bylo v místě parku dostatečné množství materiálu, nachází se totiž ve stepní a pouštní oblasti Ordos, zvané také Muu-us, což je jedno ze čtyř nejrozsáhlejších písčitých území v Číně. Při konstrukci impozantních staveb se pak nepoužívají prakticky žádné chemické pomůcky. Jen na konci se může na povrch nastříkat lepidlo, které přispívá k delší životnosti.

Návštěvníci mohou za sochami vyrazit minimálně do konce září. Kromě samotného prohlížení se mohou dozvědět i něco o základech tvoření soch a staveb z písku.