Sjezdovka má být dlouhá 400 metrů, v zimě bude zasněžována skutečným sněhem, zatímco přes léto umělým. Celý komplex má vyjít na 62 miliónů eur, v přepočtu na zhruba 1,67 miliardy korun. Vlnu nevole ovšem vyvolal hlavně fakt, že se zde bude nacházet také bazén určený k surfování, nákupní centrum a plány do budoucna mluví také o velkém hotelu, který by měl stát opodál.

Kritici tvrdí, že to je jako vybudovat v Alpách Disneyland. Hervé Billard z federace pro ochranu přírody regionu Auvergne-Rhône-Alpes tvrdí, že to překračuje všechny meze a nerespektuje charakter hor.

Areál má být podle úřadů odpovědí na tání ledovce, který ztratil už více než 30 centimetrů díky oteplování. Zároveň by měl přilákat profesionální sportovce, kteří vyhledávají trénink v příznivých a snadno kontrolovaných podmínkách.

Vizuálně má být prý stavba citlivá, zbudovaná bude v oblasti, kde se nyní nachází jedna z lyžařsky náročnějších sjezdovek. Plán už byl schválen regionální turistickou komisí, a pokud nedojde k žádným komplikacím, stavba bude začátkem roku 2018 stát.