Do parku u japonského města Nara se nedávno vypravil také dvacetiletý americký urbexer (průzkumník opuštěných budov), známý pouze jako Michael. Pořídil dost možná jedny z posledních záběrů celého areálu.

Je těžké si představit, že z takových míst zůstanou jen vzpomínkyMichael, urbexer

„Nara Dreamland byl na vrcholu mého seznamu míst, která chci navštívit. Jediné, co o něm však vím, je to, že byl silně inspirován Disneylandem a byl uzavřen před deseti lety,“ řekl mladík.

Dominantou byl hrad i horská dráha

Park byl skutečně inspirován kalifornským Disneylandem, což napoví i jeho dominanta, kterou je růžový hrad, variace na zámek Šípkové Růženky. Nara Dreamland byl otevřen v roce 1961, ale před deseti lety kvůli nízké návštěvnosti nadobro zavřel.

V nedaleké Osace byl totiž v roce 2001 otevřen jiný zábavní park, a to Universal Studios Japan, který byl novější a modernější a návštěvníky lákal více.

Jednou z hlavních atrakcí Dreamlandu byla dřevěná horská dráha, inspirovaná tou na newyorském Coney Islandu, nebo bobová dráha.

Růžový hrad byl inspirován hradem Šípkové Růženky v kalifornském Disneylandu.

Růžový hrad byl inspirován zámkem Šípkové Růženky v kalifornském Disneylandu.

FOTO: Profimedia.cz

„Pro ty, co vyrostli jako já na Disneyho parcích, je zajímavé vidět tytéž atrakce, ale opuštěné,“ vypráví Michael. Dodává, že podobná místa působí až surrealisticky, protože je těžké si představit, že z kdysi tak šťastných míst mohou o dekády později zůstat jen vzpomínky.