Praha

Čajovna pod širákem

Pokud si myslíte, že čaj je více než jen pytlík, který se vymáchá ve vroucí vodě, určitě si nenechte ujít 8. ročník festivalu Čajomír. Jedná se o mezinárodní akci čajového umění, která se koná v neděli pod širým nebem na Vyšehradě. Těšit se můžete na degustace, pokud se cítíte dostatečně zkušení, můžete se zapojit i do soutěže ve velké degustační hře. Bližší informace najdete zde.

Prohlídka depa

Vydejte se vstříc neobyčejnému zážitku a přijďte si v sobotu prohlédnout depo metra Kačerov. Odborná prohlídka vám představí veškerá zákoutí a nakonec se budete moct svézt historickou soupravou. Sraz je vždy pět minut před zahájením prohlídky - v 10:00 či 14:00 hodin před hlavní bránou depa. Více informací zde.

Tajemství funkcionalistických vil

Vydejte se s Pražskou informační službou na vycházku komplexem funkcionalistických vil na Babě. Seznámíte se s historií domů z let 1932 - 1936, na jejichž stavbě se podíleli někdejší přední architekti. Začátek akce je v sobotu v 15:30 na autobusové zastávce U Matěje. Plné vstupné je 100, snížené 70. Více najdete zde.

Středočeský kraj

Festival na Okoři

Pod hradem Okoř se v sobotu uskuteční hudební festival. Vystoupí na něm například Bára Poláková, David Koller či kapely Jelen a Tata Bojs. Vstupenky můžete stále zakoupit a kompletní program najdete zde.

Benešovské posvícení

Posvícení s bohatým kulturním programem proběhne o víkendu v Benešově. Akce se bude odehrávat na Masarykově náměstí a části města zvané Karlov. Připraven je farmářský trh, posvícenská zábava, pouliční vystoupení nebo ohňostroj. Více zde.

Jihočeský kraj

Strakonický běh

Přijďte porovnat své síly s účastníky tradičního závodu Strakonicemi na trati dlouhé 6,6 kilometru. Již 22. ročník sportovní události se uskuteční v neděli, akce je otevřena všem věkovým kategoriím. Více naleznete zde.

Plzeňský kraj

Lezení na stromy

Neobvyklou sportovní událost, mistrovství ČR ve stromolezení připravili v Tachově na sobotu. Účastníky jsou arboristé, odborníci, kteří pečují o stromy a skrze tuto aktivitu chtějí divákům přiblížit svou práci - na závodech mají možnost předvést nejnovější lezecké techniky, ale i vybavení. Pokud vás akce zaujala, můžete se více dozvědět zde.

Karlovarský kraj

Kryštof Kemp

Oblíbená česká kapela Kryštof se vrací do Lokte se svým vlastním festivalem, který divákům poskytuje přátelský přístup i pohodovou atmosféru. Těšit se můžete nejen na samotné Kryštofy, ale také na Jeleny, Michala Hrůzu, Voxela či duo Ligh&Love. Akce se uskuteční v sobotu. Více zde.

Ústecký kraj

Záchrana Dolského mlýna

Chcete víkend strávit vyloženě netradičně a ještě při tom udělat dobrý skutek. Pomozte se záchranou unikátní památky Dolský mlýn u Jetřichovic. Sraz je v sobotu 9:00 hodin přímo u něj, s sebou si vezměte pracovní rukavice, dobrou obuv a svačinu. Více informací najdete zde.

Liberecký kraj

Festival na pláži

Od pátku do soboty se na pláži u Máchova jezera uskuteční festival elektronické hudby. Čekají na vás především čeští dýdžejové a muzikanti, mezi hlavními hvězdami například DJ Mike Trafik či Vladimir 518. Kromě toho je připravena také překážková dráha ve stylu seriálu Živí mrtví. Více informací naleznete zde.

Královéhradecký kraj

Běh a pochod

Všichni milovníci běhu jsou zváni na třetí ročník běžecko-pochodové akce, která se uskuteční v sobotu ve Slatině nad Zdobnicí. Připraveno je hned několik různě dlouhých tratí, nejkratší má čtyři kilometry, nejdelší 21. Připraven je i bohatý program, pracovníci červeného kříže vás seznámí se základy první pomoci. Více zde.

Pardubický kraj

Pivní slavnosti

Stavte se v sobotu v Holicích na jedno vychlazené pivo. Anebo klidně na víc. Koná se zde 2. ročník pivních slavností, připraveny jsou vzorky od malých rodinných, ale i velkých průmyslových pivovarů, hrát k tomu budou lokální kapely. Na akci budou také stánky s řemeslnými výrobky. Více naleznete zde.

Vysočina

Květinová výstava

O víkendu se v Moravci na Žďársku bude konat výstava květin a umění. K vidění budou růže, kaktusy, bonsaje a mnoho dalšího, ale také obrazy či keramika. K zakoupení bude taktéž zahradní nábytek nebo zdobené perníčky. V obou dnech bude otevřeno od 9:00 hodin do 18:00. Více informací zde.

Jihomoravský kraj

Duhový běh

Běh, ve kterém nejde o výkony, ale o radost, se v sobotu uskuteční v Brně. Rainbow run je pětikilometrový závod plný barev a zábavy a vítězem je každý, kdo poběží. Přijďte si užít barevné odpoledne. Více informací o startu najdete zde.

Olomoucký kraj

Hasičská soutěž

Sbor dobrovolných hasičů města Velká Bystřice zve do amfiteátru v zámeckém parku na soutěž mužských i ženských hasičských družstev. Tradiční klání se uskuteční v sobotu od 14:00 hodin a po celou dobu konání akce je připraveno bohaté občerstvení, den vyvrcholí večerní hasičskou zábavou. Více zde.

Zlínský kraj

Divadelní Luhačovice

Od neděle se v lázních Luhačovice uskuteční tradiční přehlídka divadelní tvorby, jejím kmotrem bude letos herec Roman Zach. Cílem je nabídnout výběr nejlepších a nejzajímavějších komorních představení českých i slovenských divadelních scén. Potřebné informace najdete zde.

Moravskoslezský kraj

Borůvkové hody

V resortu Kopřivná v Malé Morávce budou hrát o víkendu prim kynuté borůvkové knedlíky. Již 14. borůvkové hody nabídnou speciality z celkem patnácti lokálních restaurací. V minulosti se na akci objevilo například i borůvkové pivo či koktejly, i letos se můžete těšit na nejrůznější dobroty. Více zde.