Konkrétně se dráha nachází v areálu Zip World — bývalém břidlicovém lomu Penrhyn, který byl koncem 19. století největším svého druhu na světě, hlavní těžební jáma je 1,6 kilometru dlouhá a 370 metrů hluboká. Skoro se zdá, že ta světová „nej“ se zde až nebezpečně koncentrují.

I takový výhled na jezdce ziplinové dráhy čeká.

I takový výhled na jezdce ziplinové dráhy čeká.

FOTO: Profimedia.cz

Už dávno ale lom neslouží těžebním účelům, hlavní atrakcí je nyní ziplinová dráha s názvem Velocity, což je v překladu rychlost. Před ostrou jízdou mohou zájemci nabýt sebevědomí na menší dráze nebo si zkrátka jen užít výhled z vrcholku. Při dobré viditelnosti lze dohlédnout klidně až na ostrov Man.

Dráha zatím slaví velký úspěch, na portálu TripAdvisor ji návštěvníci vřele doporučují. „Dostal jsem jízdu jako dárek k sedmdesátým narozeninám a mám zážitek na celý život, už se nemohu dočkat, až se do parku vydám znovu, výhled je opravdu spektakulární,“ píše jeden z uživatelů portálu.

Přečtěte si také:
Po nejdelší asijské ziplinové dráze mizí jezdci do mlhy

Jízda pro jednu osobu vyjde na 60 liber, což je v přepočtu zhruba 1912 korun. K zakoupení jsou také rodinné vstupenky za 220 liber, zhruba 7011 korun, které platí pro dva dospělé a dvě děti pod 16 let.