Skluzavka se točí kolem ArcelorMittal Orbit tower, věže, kterou navrhnul sochař Anish Kapoor. Jezdci na ní musí používat podložky pro lepší skluz a také ochranné helmy, jelikož se na ní dá vyvinout rychlost až 24 kilometrů za hodinu.

„Čtyři roky po olympiádě jsme se rozhodli k věži přidat klouzačku, která by měla být také považována za umělecké dílo,“ podotkl Peter Tudor, ředitel návštěvnického centra. Dodal, že už dříve lidé klikatou budovu považovali za „helter-skelter“, čímž odkazuje ke stejnojmenné písničce Beatles o jízdě v zábavním parku.

Snaží se dezorientovat

Návštěvníky se na skluzavce snaží její tvůrce, belgický umělec Carsten Holler dezorientovat, jelikož projíždí z osvětlené části do naprosté tmy a nedokážou proto zcela odhadnout, kde se nachází a kdy přijde zatáčka či sjezd.

Věž ArcelorMittal Orbit tower v Olympijském parku královny Alžběty.

Věž ArcelorMittal Orbit tower v Olympijském parku královny Alžběty.

FOTO: Profimedia.cz

Pokud jsou návštěvníci schopni dole chytit dech, popisují jízdu jako osvěžující a povznášející. „Bylo to strašidelné, ale zároveň vzrušující,“ podělil se o pocity Arfah Farooq. „Je tam spousta zatáček a obzvlášť v těch tmavých částech jsem měl trochu strach. Když jsem dojel dolů, teprve jsem si uvědomil, jaká je to vlastně výška. Ale stejně chci jít znovu,“ dodal.