Andy Davidhazy prošel stezku Pacific Crest Trail z Mexika do Kanady už v roce 2013. Mediální pozornost si však jeho dobrodružství získalo až v posledních týdnech. Na internetu se totiž rozšířilo video, na němž lze jeho expedici zhlédnout ve velmi zrychleném tempu.

Do pouhých pěti minut Davidhazy naskládal s přesným odpočítáváním všech 2660 mil (4280 kilometrů). Agentura Reuters uveřejnila začátkem dubna tříminutový výběr. Kromě prostředí, v němž se nachází, se mění i sám fotograf. Za pět měsíců cesty shodil 23 kilogramů a jeho tvář zarostla vousy.

Davidhazy nemá ale jen romantické vzpomínky z vesměs liduprázdné přírody, zažil i krušné chvilky. Potkal medvědy a v Kalifornii si v noci nevědomky rozložil stan přímo vedle kolonie štírů. Když to zjistil, byl už příliš vyčerpaný na to, aby se přesunul. Stan ho naštěstí před nechtěnými návštěvníky uchránil.

Tvorba autoportrétů na každé míli trasy fotografa od začátku motivovala a popoháněla kupředu. Díky pečlivému záznamu cesty ji nyní zrychleně může projít kdykoliv znovu.